V základnej časti 1. hokejovej ligy nebola o zaujímavé momenty núdza. Už po tretíkrát v rade sa jej víťazom stali žilinskí vlci. So súťažou sa rozlúčilo Brezno, ktoré na posledný zápas do Žiliny pre hráčske problémy ani nevycestovalo.

TÍMOVÉ ŠTATISTIKY

Najviac gólov (176) sa podarilo nastrieľať žilinským vlkom. Najmenej gólov (112) inkasovali hokejisti HK VITAR Martin. Najviac trestných minút (625) nazbierali Topoľčany. Najlepšou úspešnosťou streľby (10,43 %) sa prezentoval víťaz základnej časti, Žilina. Najviac striel (1850) mierilo na bránu Trnavy.

Pri hre v početnej prevahe to najviac padalo Žiaru nad Hronom, ktorému sa podarilo streliť 47 gólov. Najlepšiu úspešnosť na presilovkách (25,14 %) malo Humenné a pri hre v početnej nevýhode (85,82 %) Trnava.

VIDEO: TIPOS SHL/YouTube

INDIVIDUÁLNE ŠTATISTIKY

Kanadské bodovanie základnej časti Tipos SHL ovládli hráči Trnavy. Jeho víťazom sa stal zo ziskom 62 bodov (26 gólov a 36 asistencií) Michel Miklík. Za ním skončil jeho parťák Roman Kukumberg (12 gólov a 47 asistencií), ktorý sa stal zároveň aj najlepším nahrávačom. Korunu kráľa strelcov pre seba ukoristil gladiátor Vladimír Antonov, ktorý nastrieľal 33 gólov.

Najviac plusových bodov (28) nazbieral Žilinčan Róbert Varga. Titul najtrestanejšieho hráča (98 trestných minút) patrí Jakubovi Lopejskému zo Žiaru nad Hronom. Najviac gólov (10) pri hre v početnej prevahe zaznamenal Humenčan Igor Safaraleev a najviac víťazných presných zásahov (5) František Poliaček z Martina a Matej Macek zo Žiliny.

FOTO: HK Gladiators Trnava/Facebook

Produktivitu obrancov vyhral Martin Lenďák z Humenného (5 gólov a 37 asistencií), ktorý si na svoje konto pripísal aj najviac gólových prihrávok. Spomedzi bekov nastrieľal najviac gólov (13) Michal Novák (Žilina). Medzi obrancami získal najviac plusových bodov (20) Humenčan Ján Ťavoda.

Najlepšiu percentuálnu úspešnosť zásahov (93,85 %) mal Michal Vojvoda (Topoľčany). Najviac zásahov (1358) si na svoje konto pripísal Skaličan Branislav Bernát. Štyri čisté kontá sa podarilo vychytať indiánovi Romanovi Petríkovi. Tri strelecké pokusy zaznamenal Levičan Adam Nagy.

ZAUJÍMAVOSTI

Najviac gólov v zápase (4) sa podarilo streliť Matejovi Macekovi zo Žiliny. Dokázal to hneď dvakrát, proti Breznu a Humennému. Najviac asistencií v stretnutí (5) zaknihovali indiáni Kevin Gábor a Viktor Fekiač. Najviac bodov (6) v dueli si na svoje konto pripísal Kevin Gábor (Žiar nad Hronom) a Vladislav Leschenko (Levice).

VIDEO: TIPOS SHL/YouTube

50 trestných minút sa v zápase proti Žiaru nad Hronom podarilo nazbierať Skaličanovi Ondrejovi Janíkovi. Najrýchlejší gól v zápase (12 sekunda) strelil hráč Trnavy Roman Jurák a v predĺžení jeho spoluhráč Roman Kukumberg (60:11). Najvyššie víťazstvo dosiahol Žiar nad Hronom, ktorý koncom februára triumfoval na ľade Brezna 2:16.