FOTO: hcslovan.sk

V nedeľu sa odohralo posledné 50. kolo základnej časti Tipos extraligy. Okrem hráčov sú dôležitou súčasťou tímov aj ich muži v maskách. V dnešnom článku si posvietime práve na tých troch najlepších gólmanov po odohraní všetkých kôl našej najvyššej súťaže.

TOP 3

Tretím najlepším brankárom s najvyššou úspešnosťou zákrokov, je český gólman vo farbách šiesteho tímu po základnej časti Tipos extraligy Pavel Kantor. Ten hájil farby svojho družstva vo všetkých 50 vystúpeniach. Po nich má úspešnosť zákrokov tesne nad 93%. 31-ročný Kantor má v hokejovom denníku zapísané mnohé zastávky v domovských kluboch. Sú medzi nimi Pardubice, Mladá Boleslav či Litvínov. Za svoju najlepšiu sezónu môže považovať ročník 2018/2019, keď získal s Třincom pohár za víťazstvo v českej lige.

Zdroj: Facebook / HC Mikron Nové Zámky

TOP 2

Druhé miesto aktuálne patrí brankárovi úradujúceho majstra z hlavného mesta Slovenska Jaredovi Coreauovi. Gólman, ktorý sa môže pochváliť 21 štartmi v NHL, kde obliekal dres Detroitu Red Wings nie je v Bratislave po prvýkrát. Fanúšikovia si ho istotne pamätajú z pôsobenia v Bratislave Capitals. 197 cm vysoký Kanaďan má po 33 zápasoch, do ktorých mohol zasiahnuť, bilanciu 93,39% úspešnosť zákrokov. K nim navyše pridal aj 7 čistých kont, čo je najviac spomedzi všetkých brankárov Tipos extraligy. Coreauvi kryje chrbát v Slovane Samuel Hlavaj. Ten odchytal v základnej časti 18 duelov, z ktorých má takmer 92% úspešnosť.

TOP 1

Najlepším brankárom s najväčšou úspešnosťou zákrokov, je ostrieľaný slovenský gólman vo farbách víťaza základnej časti z Košíc Jaroslav Janus. Ten prišiel do metropoly východy v októbri a počas nedávneho zranenie jeho kolegu z bránkoviska Dominika Riečického sa stal jednotkou oceliarov. Dovedna odchytal 29 stretnutí po ktorých má 93,85% úspešných zákrokov. 33-ročný Janus vyskúšal počas svojej bohatej hráčskej kariéry domáce ale aj mnohé zahraničné kluby. Sú medzi nimi Slovan Bratislava či český Litvínov alebo Liberec. Taktiež bol súčasťou tímu Norfolk Admirals. Za neho si pripísal aj pár štartov v AHL.

Zdroj: hckosice.sk