SVK USA World Juniors
Foto: IIHF Galleries

Na Silvestra sa odohrá posledný skupinový zápas našich hráčov na šampionáte do 20 rokov. Hrať sa bude na poludnie, o 12:00.

Slováci sú zatiaľ 100 percentní- podarilo sa im zvíťaziť vo všetkých doterajších zápasoch. Ak by Slovensko vyhralo aj štvrtý a zároveň aj najťažší zápas, išlo by o zápis do historických tabuliek. Mladíkom sa totiž ešte nikdy nepodarilo zvíťaziť vo svojej skupine na mládežníckych majstrovstvách sveta.

Pred Slovenskom bude stáť ťažký súper v podobe USA. Slováci sa však ťažšieho súpera neboja, spomeňme si napríklad na minulý šampionát, kedy mladíci vyhrali nad USA 6:3.

USA má na tohtoročnom šampionáte silný výber. Hráči ako Snuggerud, Brindley či Nazar sú lídrami v bodovaní svojho družstva (5-6 bodov). Do ich posledného stretnutia brali zakaždým plný počet bodov, zastavila ich až česká reprezentácia, ktorá zápas dotiahla až do samostatných nájazdov, v ktorých nakoniec uspel výber USA.

Ak sa pozrieme do tabuľky, môžeme povedať, že ak by sme vyhrali aj zápas s USA, do play off by sme mali ísť s Fínmi. Keďže Nemecko porazilo fínsky výber, práve USA môže aj po prehratom súboji so Slovenskom ísť do vyraďovacej časti s potencionálne slabším súperom. Nálada však v našom tíme hovorí jasne- mladíci chcú vyhrať a nechcú zbytočne taktizovať.