FOTO: IIHF Galleries

Slovensko dnes odohralo záverečný zápas v skupine B. V boji o lídersku pozíciu sme vyzvali Spojené štáty americké. Tie boli ale už pred stretnutím veľkým favoritom a rolu favorita potvrdili aj v zápase. V našej zostave na toto stretnutie došlo k jednej zmene, keď Adama Gajana v našej bránke nahradil Samuel Urban.

Ten kapituloval už po šiestich minútach, keď inkasoval z hokejky amerického kapitána Rutgera McGroartya. Slovensko ale nenechalo vedenie súperovi na dlho. O naše vyrovnanie sa postaral Matej Moško. Prvá tretina ale ešte priniesla jeden presný zásah. Zeev Buium poslal USA opäť do vedenia 2:1. Nepríjemný moment prišiel v závere tretiny, keď nášho obrancu Milana Pišoju poslal kolenom k zemi Gavin Hayes. Rozhodcovia ho po preskúmaní videa poslali „pod sprchy“.

Druhú tretinu sme tak začali s päťminútovou presilovou hrou. My sme v nej neskórovali. Naopak, znova inkasovali. Iskru na možné vyrovnanie nám vlial v presilovke prvým gólom na turnaji Filip Mešár. To bolo z našej strany ale v zápase všetko všetko. Potom prišli už len góly Američanov. Dva góly v druhej časti ešte zaznamenali Ryan Leonard a druhý gól v zápase zaznamenal McGroarty.

V tretej tretine pokračoval podobný scenár ako v tej predchádzajúcej. Hokejisti Spojených štátov amerických si svoje štatistky zlepšil najmä kapitán McGroarty, ktorý dokonal hetrik. Do zápasu zasiahol aj náš náhradný brankár Rastislav Eliáš, ktorý vymenil Urbana po siedmom inkasovanom góle z hokejky Howarda, no ani on neostal bez gólu. Rovnaký hráč, ktorý poslal nášho brankára na striedačku aj zápas gólovo uzavrel a ukončil tak naše pôsobenie v základnej skupine majstrovstiev sveta hráčov do 20 rokov, keď zakončil zápas na výsledok 10:2.

Ďalší zápas odohráme už v novom roku po dni voľna 2. januára, už v rámci štvrťfinále. Súperom bude niekto z tejto trojice:

  • Nemecko – Ak to získa proti Kanade rovnaký/väčší počet bodov ako Fínsko proti Švédsku (avšak aspoň jeden)
  • Kanada – Ak Nemecko zvíťazí za tri body a Fínsko prehrá v riadnom hracom čase s výberom Švédska
  • Fínsko – Ak Nemecko prehrá s Kanadou v riadnom hracom čase