FOTO: HC VERVA Litvínov

Hokejový klub HC Slovan Bratislava pôsobiaci v slovenskej najvyššej súťaži má mať podľa českého novinára Pavla Bartu na lane skúseného reprezentanta Andreja Kudrnu, ktorý má za sebou 10 rokov v českej najvyššej súťaži, olympiádu i štyri majstrovtvá sveta.

Defenzívne ladený forward hájil v posledných troch sezónach farby Litvínova a zmluva mu platí aj na ďalší rok. Ako však informoval Barta na sociálnej sieti X, obetavý útočník má zmeniť pôsobisko z rodinných dôvodov.

Rodák z Nových Zámkov prostredie v Slovane dôverne pozná. Hral zaň v juniorke, extralige a následne aj tri roky po odchode klubu do KHL. V Tipos extralige nastupoval Kudrna ešte za Skalicu a Banskú Bystricu, doposiaľ svoj jediný titul však zaznamenal ešte v sezóne 2011/2012 práve so Slovanom.

Bartovo vyjadrenie ešte doplnil slovenský novinár Tomáš Prokop. Podľa neho nie je príchod 33-ročného útočníka do hlavného mesta istý. O Kudrnu majú mať záujem aj ďalšie tímy spod Tatier. O jeho definitívnom pôsobisku by sa malo rozhodnúť pravdepodobne budúci týždeň.