FOTO: hkpoprad.sk

Pokračujeme našou sériou, v ktorej sa zaujímame o jednotlivých lodivodov, ktorí viedli dlhšiu či kratšiu dobu mužstvá v našej najvyššej hokejovej súťaži. Po Liptovskom Mikuláši, Nových Zámkoch, Spišskej Novej Vsi a Dukle Trenčín, sa dnes pozrieme na štvoricu tímov, ktoré svoju tohtoročnú ligovú púť zakončili vo štvrťfinále vyraďovacej fázy.

HK Dukla Michalovce

Na Zemplíne nemali počas ročníka dôvod nič meniť. Tomek Valtonen dotiahol vlani mužstvo k historickému úspechu v podobe bronzových medailí a plnú dôveru dostal aj počas aktuálnej sezóny. ,,Líšky“ nebezpečne hrýzli a v sezóne nemali výraznejší výsledkový výpadok. Napriek tomu nenadviazali na minuloročné úspechy. Vlani skončili po základnej časti tretí, v tomto ročníku sa prepadli o jednu priečku nižšie. V sezóne 2020/2021 boli so 113 inkasovanými gólmi tímom s najlepšou defenzívou. Tento raz ťahali puk zo siete až 140-krát a v tejto štatistike sa umiestnili na šiestom mieste. Do play-off vstupovali proti Košiciam v pozícií mierneho papierového favorita. Zobudili sa však až príliš neskoro, keď prehrávali 0:3 na zápasy. Sériu sa im už otočiť nepodarilo a skončili tak pred bránami semifinále. Čo sa samotného Valtonena týka, tak mu patrí pochvala za to, že na rozdiel od svojich krajanov Lehteräho a Kaskinena dokázal vdýchnuť slovenskému tímu svoju tvár a dotiahnuť to s ním za dva roky práce pomerne ďaleko. V súčasnosti je už jasné, že v Michalovciach pokračovať nebude. Na lavičke ho nahradí skúsený Tom Coolen. Povráva sa však o inom klube z východného Slovenska, ktorý má údajne o fínskeho trénera záujem.

https://www.facebook.com/hkduklaingemamichalovce/photos/a.138863980031486/1070116240239584/

HC Grotto Prešov

V treťom najväčšom slovenskom meste nemali po presťahovaní z Detvy na ružiach ustlané. Sľubný úvod ročníka vystriedalo obdobie sucha, ktoré akoby nemalo konca. Skúsený tréner Ernest Bokroš sa pasoval so zraneniami kľúčových opôr, ktoré nevedeli kvalitatívne nahradiť ich spoluhráči. Situácia nebola ideálna ani mimo ľadu, kde sa prevalil škandál okolo Jána Ťavodu a Davida Ružičku. Obaja klub museli opustiť, no kým si prvý menovaný našiel nový angažmán v Humennom, Ružičku si kabína doslova vypýtala späť. Pár dní na to ponúkol svoju rezignáciu samotný hlavný tréner. Mužstvu sa jasne nedarilo a Bokroš to videl ako najlepšie východisko zo situácie. Toho však podržal majiteľ Róbert Ľupták a zdá sa, že dobre urobil. Prvú šestku síce už ,,Koňare“ vybojovať nestihli, no v baráži si poradili s ďalším nováčikom zo Spiša a pozreli sa do štvrťfinálových bojov.
Či bude Bokroš na lavičke Prešova pokračovať, zatiaľ isté nie je.

HK Poprad

Poprad očakával po minuloročnej finálovej účasti určite podobne dlhú sezónu. Na lavičke pokračoval spočiatku Peter Mikula, ktorý vlani dokázal veľa. Mužstvo však akoby stratilo svoju niekdajšiu hernú tvár. Vedenie usúdilo, že je čas na zmenu a skúseného lodivoda nahradilo zahraničným Corey Neilsonom. Ani na druhý pokus očakávaná zmena neprišla. Kanadský kouč zmenil určité veci, no úspech to neprinieslo. Až do tretice siahol Ľudovít Jurínyi po trénerovi, ktorý dokázal mužstvu vštiepiť svoju predstavu a zároveň ho dotlačiť k výsledkom. Martin Hrnčár sa na poslednú chvíľu vyhol predkolu play-off a vo štvrťfinále chystal svoj tím na bojovné mužstvo Nitry. Dlhá sedemzápasová bitka bola dôkazom, že sa veci pohli k lepšiemu. Na jej konci sa síce z postupu radovali ,,Corgoni“, avšak to ale nie je dôvod na odvolanie niekdajšieho trénera Nových Zámkov či Trnavy. Klub už oficiálnou cestou potvrdil pokračovanie Hrnčára pri kormidle od úvodu novej sezóny.

zdroj: hkpoprad.sk

HC Banská Bystrica

Dvadsaťtri výhier ku dvadsiatim siedmim prehrám a konečné ôsme miesto v tabuľke. S takouto bilanciou zakončili základnú časť hokejisti Banskej Bystrice. Pod Urpínom sa už skôr rozhodli ísť populárnou fínskou cestou a angažovali perspektívneho trénera Tuukku Poikonena, ktorý tím viedol už v závere minulého ročníka a zažil tak neúspešnú kvalifikáciu do play-off proti Dukle Trenčín. Mimochodom táto séria sa zopakovala aj teraz, opäť v predkole. Lenže s inými hlavnými trénermi na oboch stranách. ,,Baranov“ už tentokrát viedol Poikonenov krajan Antti Karhula, ktorý sa dokázal s mužstvom prebojovať až do štvrťfinále. V ňom skončil na hokejkách obhajcov zo Zvolena. Herný prejav ale pod Karhulom vôbec nebol zlý a Banská Bystrica bola ,,Bryndziarom“ dostatočne vyrovnaným súperom.
Tak ako vlani, ani tentoraz nebude manažment ,,Baranov“ meniť pred novou sezónou hlavného kouča. Karhula si za odvedenú prácu vyslúžil dvojročný kontrakt.

zdroj: hc05.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *