FOTO: Facebook / Vlci Žilina

Popri slovenskej najvyššej hokejovej súťaži funguje aj o niečo nižšia liga – Tipos SHL. Možnosť priameho postupu, ktorá ostala zachovaná po minulej sezóne, dáva účastníkom nádej priniesť do miest extraligový hokej. O najväčších favoritoch sa nepochybovalo od samého začiatku. Karty však prekvapivo miešajú ani niektoré mužstvá, s ktorými sa tak vysoko nepočítalo.

Tabuľku vedie azda najväčší ašpirant na postup Vlci Žilina. Tím zo severu Slovenska nastúpil do 13 zápasov a na konte má slušných 31 bodov. Zverenci trénera Ernesta Bokroša súčasne kraľujú aj v inej štatistike. Ich brankári boli spolu prekonaní len dvadsaťsedem ráz, čo je jasne najmenej zo všetkých celkov SHL.
V tesnom závese sa nachádzajú Topoľčany. Žochári nazbierali rovných 30 bodov.

Na treťom mieste sa nachádzajú hokejisti Prešova. Koňare sú zároveň so 61 strelenými gólmi najofenzívnejším tímom celej súťaže. Niet divu, že v ich kádri je aj aktuálne najproduktívnejší hokejista ligy. Dvadsaťšesťročný útočník Dávid Kohút zasiahol do dvanástich meraní síl, v ktorých nazbieral 22 kanadských bodov.

FOTO: Facebook / HC Prešov

Stred tabuľky je nesmierne vyrovnaný. Medzi ôsmym a štvrtým miestom je rozdiel len štyroch bodov. Momentálne najbližšie sa k vedúcej ligovej trojici nachádzajú Modré Krídla Slovan. V ich kádri predvádza dobré výkony mladý talentovaný brankár Shikhabutdin Gadzhiev. Devätnásťročný gólman odchytal 8 zápasov. Jeho úspešnosť zákrokov je na úrovni 93,85%. Hranicu deväťdesiatich troch percent prekonal už iba Štefan Valluš z aktuálne šiesteho tímu tabuľky Aqua City Pikes.

Poradie je vyrovnané aj na deviatej až jedenástej priečke. Deviaty Žiar nad Hronom má rovnaký počet bodov ako desiaty Trebišov (17). Jedenásta Rimavská Sobota zaostáva o jediný bod. Väčšiu stratu má aktuálne posledná Trnava. Mladý tím postavený okolo veteránov Michela Miklíka a Romana Kukumberga staršieho nazbieral v doterajšom priebehu súťaže iba 10 bodov.