FOTO: Facebook / HK Dukla Trenčín

Štrnáste kolo, štrnásta porcia zápasov v rámci slovenskej hokejovej extraligy. Pri aktuálnej vyrovnanosti tabuľky je každý zápas i bod nesmierne cenený a všetky kluby siahajú na samé dno svojich síl v snahe vylepšiť svoje postavenie.

Gól pre druhého najstaršieho hráča ligy

V kríze bol pred nedeľňajším kolom Trenčín, ktorý ťahal šesťzápasovú šnúru prehier. Tú sa mu podarilo preťať v nesmierne tesnom súboji proti Novým Zámkom. Stretnutie dospelo do predĺženia, v ktorom Dukla zásluhou štyridsaťdvaročného obrancu Tomáša Starostu, mimochodom druhého najstaršieho hokejistu súťaže, rozhodla o dvojbodovom víťazstve 3:2. V priebežnom poradí sa tak vzdialila poslednému Humennému, ktoré stratilo proti Banskej Bystrici jednogólové vedenie a zaznamenalo štvrtú porážku po sebe. Tentokrát podľahli Levy Baranom 2:3.

Doma je stále v aktuálnej sezóne nezdolaný vedúci tím tabuľky HK Spišská Nová Ves. Rysy zdolali Michalovce vysoko 6:2. Dvomi gólmi a tromi bodmi sa blysol útočník domácich Todd Burges. Michalovce inkasovali poltucet druhý raz v priebehu víkendu. V piatok večer bol katom Líšok Zvolen.

Bilanciu dva plus jeden zaznamenali aj dvaja forwardi Liptovského Mikuláša pri vysokej výhre Liptákov na ľade Nitry 2:8. O tri body si štatistiky vylepšili Martin Réway a Mathew Berry.

ZOSTAVA KOLA: Krasikov (95,12%) – Starosta (1+0), Miller (1+2) – Burges (2+1), Berry (2+1), Réway (2+1)