FOTO: X / San Diego Gulls

Okrem v NHL sa darí slovenským hráčom aj v nižšej lige AHL. Niektorý z nich si vďaka svojím skvelým štatistikám pýtajú do prvého tímu. Na najlepšiu trojku sa dnes bližšie pozrieme v tomto článku.

Pavol Regenda

Najproduktívnejším z tejto trojice 23-ročný útočník San Diega Gulls, Pavol Regenda. Rodák z Michaloviec v doterajších 6 zápasoch zaznamenal 7 kanadských bodov za 5 gólov a 2 asistencie. Práve on má najlepšiu formu na postup do A tímu. V minulej sezóne sa mu podarilo pripísať aj 14 zápasov v drese Anaheimu Ducks, v nich sa mu ale nedarilo a dosiahol iba gól a 2 asistencie.

Martin Pospíšil

Ďalším je center Calgary Wranglers. Ten má zatiaľ na svojom konte 3 góly a rovnaký počet asistencií. Pospíšil ale na rozdiel od Regendu zatiaľ neodohral v prvom tíme zatiaľ v súťažnom stretnutí ešte ani jeden zápas. V jeho prípade to je spôsobené aj mnohými otrasmi mozgu, ktoré utrpel v zápasoch AHL, a preto v minulej sezóne odohral len 20 stretnutí a v nich zaznamenal iba 10 bodov.

Marián Studenič

Trojicu uzatvára krídelnik Coachella Valley Firebirds, čo je farma nedávno vzniknutého klubu Seattlu Kraken. V aktuálnej sezóne zatiaľ dosiahol 6 kanadských bodov. Do tímu Seattlu prestúpil iba pred novou sezńou z Dallasu Stars kde tiež toho v prvom tíme nenastupoval pravidelne. A ani počas pôsobenia v New Jersey Devils nemal poriadnu porciu zápasov v NHL.