FOTO: AP Photo/David Becker

Do konca základnej časti najlepšej ligy sveta zostáva niekoľko zápasov a už teraz poznáme pár tímov, ktoré sa v play-off rozhodne nepredstavia. Momentálne je na zozname nepostupujúcich šestica San Jose, Chicago, Anaheim, Arizona, Montreal a Columbus.

Zranení hráči Canadiens

Canadiens majú mladý tím, avšak tento ročník rozhodlo skôr nespočetné množstvo zranení. Jedným zo zranených hráčov je aj Juraj Slafkovský, ale okrem neho aj útočníci Cole Caufield, Paul Byron, Christian Dvorak, Jake Evans, Sean Monahan a mnoho ďalších. Okrem toho im chýba aj brankár Carey Price.

zdroj: nhl.com

Slabá obrana Ducks

Anaheim má zranených troch obrancov, pričom práve defenzíva trápi Ducks túto sezónu najviac. Tento tím inkasoval už 302 gólov, čo je najviac v celej súťaži. A naopak v počte strelených gólov je na druhom mieste, menej presných zásahov zaznamenali už len Blackhawks. Hráči majú teda veľmi zlú štatistiku +/- a ani v kanadskom bodovaní nežiaria. Ich najproduktívnejší hráč je hviezdny Trevor Zegras, ktorý je avšak len na 76. priečke v porovnaní hráčov celej ligy. Anaheim k tomu opäť ťahá šnúru prehier, naposledy vyhrali hráči Ducks 18. marca.

Columbus a nejasná otázka brankárov

Blue Jackets sú aktuálne na poslednom mieste východnej konferencie. Takisto ako v predošlých prípadoch aj tu zohral rolu jeden významný faktor. Columbus totiž nenašiel tento rok oporu v bránkovisku. Medzi tromi žrďami sa predstavili štyria gólmani. Najviac duelov odchytal 28-ročný lotyšský brankár Elvis Merzlikins, ktorého štatistika obdržaných gólov na zápas je 4,23. Do 28 duelov nastúpil jeho fínsky kolega Joonas Korpisalo. Okrem nich nastúpili v bránke Jackets aj Daniil Tarasov a Michael Hutchinson.