Zdroj: Radovan Stoklasa

Slovenská Tipos Extraliga sa pomal ale isto blíži ku koncu. Najlepšie štyri družstvá slovenských miest si zahrajú o titul majstra. Dnešný deň bude patriť najlepším a najúspešnejším brankárom ligy.

Dominik Riečický

Rodák z Košíc je evidovaný na súpiske HC Košice. Riečický sa v priebehu svojej kariéry objavil ako náhradník Juraja Šimbocha, ktorý sa zúčastnil v roku 2012 na Majstrovstvách sveta do 20 rokov. V základnej časti odohral jeden zápas. Pripísal si úspešnosť 83,63% za deväť inkasovaných gólov od švédskeho kádra.

V tejto sezóne sa tridsať ročný brankár môže pýšiť deväťdesiat dva percentnou úspešnosťou v Tipos Extralige. Do bránky sa najbližšie môže postaviť v piatok, 31. marca, proti Michalovciam.

Stanislav Škorvánek

Štvrté miesto najlepšieho z najlepších patrí Žilinčanovi, Stanislavovi Škorvánkovi. V HK Dukla Ingema Michalovce sa predstavil už v sezóne 2020/2021. O rok neskôr sa vrátil k vlkom zo Žiliny. Objavil sa taktiež na Vianočnom Kaufland Cupe 2022, v zápase proti Lotyšsku, kde zažil reprezentačný debut. V poslednom zápase série proti HC Slovan Bratislava, vychytal dvadsaťsedem ročný brankár čisté konto pri 36 zákrokoch.

Predposledné miesto rebríčka piatich najlepších brankárov mu skrášľuje úspešnosť 92,3%.

Pavel Kantor

Na treťom mieste piedestálu stojí český brankár, ktorý sa narodil v Českých Budějoviciach, Pavel Kantor. Od Čiech, NórskaAnglicka sa dostal aj na Slovensko. Na začiatku tejto sezóny podpísal gólman zmluvu s HC Nové Zámky.

Za päťdesiat odohratých zápasov vychytal neuveriteľných 1635 striel na bránu, inkasoval 122 gólov.

Jared Coreau

Pomyselná strieborná medaila poputuje do Kanady, rodnej zeme Jareda Coreaua. Zahral si aj v zámorskej NHL za tím Detroit Red Wings. V roku 2020/2021 prišiel do Bratislavy Capitals (ICEHL – ICE Hockey League). V Rakúsku aj zostal v priebehu ďalšej sezóny, no kufre si musel baliť do nemeckej DEL (Deutsche Eishockey Liga).

Tento rok si obliekal dres s bratislavským orlom. Hráči z hlavného mesta neprešli cez michalovské líšky, kde prehrali 2:4 na zápasy v sérii.

Jaroslav Janus

Prvá priečka ostala na Slovensku. Držiteľom zlatej medaily je Jaroslav Janus za HC Košice. Rodený Prešovčan má na konte Calder Cup z roku 2012, ktorý vyhral s Norfolk Admirals, tímom z AHL. Taktiež mal podiel v All-Star tíme WJC (World Junior Championship) do 20 rokov a v 2008 NHL Entry Draft bol vybraný Tampou Bay.

O tom, že Košičania majú kvalitných brankárov niet divu. Janus bol v tejto sezóne úspešný na necelých deväťdesiatštyri percent.