FOTO: IIHF Galleries

Slovenský výber trénera Craiga Ramsayho čaká na majstrovstvách sveta štvrtý zápas základnej skupiny B. Proti Švajčiarsku nastúpia v rižskej aréne dnes o 19:20. Budú sa chcieť stať prvým premožiteľom Švajčiarov, ktorí na turnaji ešte nepocítili chuť prehry. Slováci po skvelom výkone proti Kanade budú chcieť opäť bodovať.

Helvéti ešte neprehrali

Švajčiari začali majstrovstvá zápasmi s ľahšími súpermi. Na začiatok porazili Slovinsko vysoko 7:0, neskôr si poradili aj s Nórmi 3:0 a naposledy uchmatli tri body od Kazachstanu výhrou 5:0. Dva duely odchytal skúsený gólman Genoni, proti Nórom nastúpil brankár Mayer. Obaja brankári čelili však za tri stretnutia len 44 strelám súperov. Dnes sa ich pokúsi potrápiť slovenská reprezentácia, pričom Švajčiarov čakajú ešte náročné duely proti Kanade a Česku, základnú skupinu uzavrú zápasom s domácim Lotyšskom.

Sila Švajčiarska je nielen na brankárskom poste, kde sa môžu oprieť o dvoch skúsených gólmanov. Jeden z kľúčových hráčov je kapitán Nino Niederreiter. Tento útočník pôsobí už trinásť sezón v NHL, a je tak značnou posilou pre švajčiarsku reprezentáciu. Okrem neho sa k tímu pridal aj Kevin Fiala, ktorý nastupuje v drese Los Angeles Kings.

V zápase proti Slovákom by mali nastúpiť dve najnovšie posily, a to hráči New Jersey Devils, útočník Nico Hischier a obranca Jonas Siegenthaler.

Kľúčová bude disciplína

Našim hokejistom padli vhod dva dni voľna po náročnom dueli s Kanadou, ktorý sme prehrali po samostatných nájazdoch. Pred zápasom so Švajčiarmi je na mieste otázka brankárov, pretože Škorvánek aj Hlavaj chytali parádne. Otázna je však účasť Cehlárika, ktorý sa v predchádzajúcom stretnutí zranil a momentálne je v opatere lekárov a fyzioterapeutov.

Isté však je, že slovenský výber potrebuje nutne zlepšiť disciplínu, keďže po troch dueloch má na konte až 78 trestných minút.

Hráči Slovenska strelili zatiaľ pri hre v rovnovážnom stave len tri góly. Najproduktívnejším hráčom mužstva je po troch dueloch Peter Cehlárik s tromi kanadskými bodmi.

PROGRAM 7. HRACIEHO DŇA

Česko – Slovinsko 15:20

Maďarsko – Švédsko 15:20

Dánsko – Nemecko 19:20

Švajčiarsko – Slovensko 19:20