Zdroj: IIHF Gallery

„Boli sme v zápase, no len vďaka Samuelovi Hlavajovi. Dokázali, že patria k favoritom,“ skonštatoval spolukomentátor Vladimír Országh v priamom prenose RTVS.

Prvá tretina patrila našim protihráčom. V šiestej minúte sa obranca New Jersey Devils s thajskými koreňmi Jonas Siegenthaler prebojoval cez Samuela Hlavaja v bránke. Na hokejku mu prihrala akcia Denisa Malgina s Nicom Hischierom. V tejto tretine sa Slováci, Mario Lunter spolu so Šimonom Nemcom, dostali len na trestnú lavičku. Dôvod trestov pre oboch bolo držanie hokejky.

V druhej časti hry sa stav zvýšil na 2:0. Autorom druhého gólu bol 30-ročný Nino Niederreiter, ktorý sa od novej sezóny NHL predstaví v drese Winnipegu Jets. Počas šiestej minúty sme Švajčiarom vymazali nulový počet inkasovaných gólov. Miloš Kelemen a Richard Pánik asistovali pri úspešnej strele na bránku Andrejovi Kudrnovi. Po dvoch trestoch „červených“, sa Kevin Fiala dostal k samostatnému nájazdu. Neprešiel cez nášho brankára, čím túto šancu nepremenil v prospech svojho tímu. V presilovke Slovenska bol Pavol Regenda „v správny čas, na správnom mieste“. Vďaka krídelníkovi San Diega Gulls sa stav zvýšil na 2:2.

Neprekonaný samostatný nájazd Kevina Fialu

4 840 divákov si pozrelo aj tretiu tretinu, ktorá patrila opäť Helvétom. Posledná časť obsahovala aj rôzne kuriozity ako puk vo švajčiarskej rukavici. Obranca Christian Marti sa po vyhratom buly v našom obrannom pásme stal autorom tretieho gólu. Po absencii Samuela Hlavaja, Gaetan Haas dostal puk do prázdnej slovenskej bránky. Stretnutie sa skončilo v riadnom hracom čase, za stavu 4:2 pre zverencov trénera Patricka Fischera.