FOTO: championshockeyleague.com

V nadchádzajúcom ročníku 2023/2024 bude v populárnej hokejovej ligy majstrov pôsobiť 24 tímov. Ich rozlosovanie prebehne budúci týždeň vo fínskom Tampere, 24. mája o 16:00 SEČ. Do ďalšieho ročníka postúpili zo slovenských klubov aj HC Košice, ako tohtoročný víťaz Tipos extraligy.

Mužstvá sú rozdelené do 4 košov podľa úspechov v ich národnej lige a umiestnenia v rebríčku Champions Hockey League. Každý kôš obsahuje 6 hokejových tímov. Vo výkonnostne najlepšom koši sa nachádzajú celky, ako Tappara, Ilves, či Mníchov. Podľa národov má najpočetnejšie zastúpenie Fínsko, ktoré bude v lige majstrov reprezentovať štyri kluby. Po tri sú Švajčiarsko, Nemecko, Švédsko, Česko a rakúska ICE Hockey League. Kompletnú dvadsaťštvorku tímov dopĺňa po jeden slovenský, dánsky, francúzsky, nórsky a írsky klub.

Žreb sa začne výberom z koša D, ako posledný pôjde na rad kôš A. Po vyžrebovaní budú tímy pridelené na vopred definované pozície v tabuľke základnej časti. Žreb prinesie šesť súperov pre každý tím, dva z každého iného koša. V základnej časti nemôžu proti sebe nastúpiť dva tímy z rovnakej ligy.