Zdroj: USA Today Sports

Heritage Classic sa tohtoročne odohrá už 29. októbra. NHL na začiatku tohto roka oznámila, že sa toto podujatie bude po dvadsiatich rokoch opäť odohrávať v Edmontone.

Prvá hra Heritage Classic sa odohrala 22. novembra 2003. Protivníkom Oilers sa stali hráči z Montrealu Canadiens, ktorí na Commonwealth Stadium aj vyhrali (4:3). Stretnutie pod holým nebom si 57-tisícové hľadisko ,,užilo“ pri teplote -19 stupňov Celzia. Prvýkrát Edmonton dorovnal stav výhier a prehier na 1:1 až v roku 2016, kedy porazili Winnipeg Jets na domácom ľade 3:0. Najbližší zápas priblíži tím Jaya Woodcrofta k druhému víťazstvu tejto špeciálnej série.

Posledným kanadským tímom, ktorý sa zúčastnil NHL Heritage Classic sa stalo Toronto Maple Leafs, ktorí si do Hamiltonu pozvali prvý americký tím, Buffalo Sabres. Tí v zápase dominovali 5:2.

Najväčším prekvapením sú dresy, ktoré majú hráči na sebe. Celá séria sa nesie v duchu dedičstva. Hráči si oblečú úbor inšpirovaný historickým kádrom. Calgary sa tento rok inšpiruje od Stampeders, zatiaľčo Oceliari naberajú nápady od Edmonton Mercurys, z obdobia 50. rokov.