FOTO: Facebook / HC Košice (oficiálna stránka)

Hokejisti HC Košice absolvovali v nedeľu popoludní už svoje štvrté vystúpenie v rámci medzinárodnej Champions Hockey League. Na ľade top švajčiarskeho tímu – Rapperswilu Jona Lakers podľahli 5:2. O presné zásahy oceliarov sa postarali legionári Berger a Jääskeläinen. Prvý menovaný vyrovnával na priebežných 1:1, fínsky útočník zase znižoval v tretej tretine na 4:2.

Zverenci trénera Dana Cemana sú aktuálne v tabuľke pozostávajúcej z 24 tímov na predposlednom mieste bez bodového zápisu. Vďaka lepšiemu skóre sa držia pred talianskym Bolzanom. Rapreswilu patrila pred dnešným stretnutím devätnásta priečka s dvom bodmi, no výhra vystrelila Lakers podstatne nahor.

Po štyroch odohraných stretnutiach je najproduktívnejším hráčom v tíme slovenského zástupcu práve Kanaďan Chase Berger. Doposiaľ zaznamenal štyri kanadské body, z toho dva góly. Rovnaký počet presných zásahov má na konte aj Joona Jääskeläinen.

Košice čakajú v základnej fáze turnaja ešte dve vystúpenia. O mesiac, desiateho októbra, nastúpia na domácom ľade proti švédskemu Skellefteå AIK. Následne sa osemnásteho októbra, opäť v metropole východu, pokúsia o body ozbíjať nemecký Adler Mannheim.

Do ďalšej fázy ligy majstrov postúpi najlepších šestnásť účastníkov. Košice na prienik strácali pred začiatkom nedeľných zápasov štyri body.