košice banská bystrica tipos
Foto: Facebook Joj Šport

V sobotu boli na programe štvrté zápasy sérii o postup do semifinále. Tímy Košíc a Spišskej Novej Vsi svojim výkonom dovŕšili série bez jedinej prehry a súperom Slovanu a Banskej Bystrice nedarovali žiadny manévrovací priestor.

HC SLOVAN BRATISLAVA – HC KOŠICE 2:4 (1:1, 1:0, 0:2) stav série 4:0

Do zápasu vstúpili lepšie belasý, keď už v prvej minúte skóroval Brendan Ranford. Následne si menší priestupok za držanie pripísal Kubka, tiež na strane belasých. Godla uchránil Slovan pred vyrovnaním v 7. minúte, ale gólu z prvej Jääskeläinena zabrániť nedokázal. Na opačnej strane si niekoľko pekných zákrokov pripísal za oceliarov brankár Janus. O pár minút sa do vedenia dostali Košičania presilovkovým gólom Bartánusa.

Druhá tretina priniesla viaceré vylúčenia, dokonca dva väčšie fauly a vylúčenia do konca zápasu v jednej minúte! Najskôr Lalonde nepríjemne narazil Šilleho a neskôr Holway fauloval kolenom. Godla vychytal Šimuna a Slovan povzbudený výkonom brankára vyrovnal, aj keď s pomocou protihráča Ferenca, ktorý nešťastne stečoval puk do vlastnej brány.

V tretej tretine sa hral svižný hokej- Slovan v rýchlom slede zachránila tyčka, aj nepresnosť oceliarov. V desiatej minúte poslal oceliarov do vedenia Slovák. Rozdalo sa aj pár menších trestov a hra sa otáčala z jednej strany na druhú. V poslednej minúte víťazstvo Košíc a následný postup do semifinále podčiarkol gólom do prázdnej bránky Rogoň. Košice tak vyhrali sériu bez jedinej prehry 4:0.

HC 05 BANSKÁ BYSTRICA – HK SPIŠSKÁ NOVÁ VES 3:6 (1:1, 1:2, 1:3) stav série 4:0

Začiatok zápasu vychádzal o niečo lepšie bojujúcim baranom, Luža skóroval v 9. minúte a nasledovali dve presilovky, ktoré barani však nevyužili. V 14. minúte Spišiaci vyrovnali gólom Džugana. Banská Bystrica mala problém v presilovkách, keď prepadla v obrane, čo súper takmer využil. Baranov však neskôr do dvojgólového vedenia skoro poslal Vela, ale Melicherčíka neprekonal.

Zápas pokračoval v rýchlom tempe a šance boli na obidvoch stranách. Avšak už na začiatku druhej tretiny poslal Rysov do vedenia Myklukha. Na strane hostí sa blysol slovinský brankár, keď nedovolil zakončiť Romaňákovi. Spišiaci využili presilovku a o dvojgólové vedenie sa postaral Merezkho. Barani sa ale nemienili vzdať a už o pár sekúnd znížil Bačík.

Barani pokračovali v nastavenom trende a Roman Faith takmer vyrovnal, Melicherčík ho však vychytal. Následne prišla odpoveď v podobe gólu Rysov Nellisa. Tí už zápas nepustili a do bránky baranov pridali ešte dva góly, keď skóroval opäť Nellis a Kerbashian. Barani v závere premenili presilovku a upravili konečné skóre gólom Velu na 3:6. Spišiaci využili mečbal a smerujú do semifinále po vyhratej sérií 4:0.