FOTO: Facebook / HK Poprad

Začali sa nám odvety druhých štvorfinálových sérií. Po tomto kole majú bližšie k postupu medzi štyri najlepšie tímy Michalovce, ktoré vedú v sérií zo Zvolenom už 3:0 a zajtra môžu spečatiť postup ďalej. V druhej sérií sa o víťazovi môže najskôr rozhodnúť až v Poprade, keďže Nitra uhrala pod Tatrami jeden zápas.

HK Nitra – HK Poprad 0:2 (0:0, 0:0, 0:2) stav série: 1-2

Pod Zoborom sa všetko podstatné udialo až v poslednej tretine. Dôkazom toho je počet streleckých pokusov počas záverečnej časti v podaní domácich a hostí v pomere 26:28. Ostrejšími pálila Popradčania. Tí prekonali Kašíka v nitrianskej svätyni až dvakrát. V oboch prípadoch strelili presný zásah hráči spoza veľkej mláky. Najskôr sa do streleckej listiny zapísal kanadský útočník Tyler Coulter. V záverečných minútach zápasu skúsila Nitra hru bez gólmana, no naopak inkasovala od Dmowskeho. Pre neho to bol už štvrtý gól vo vyraďovacích bojoch. To znamená, že sa presadil vo všetkých troch zápasoch s corgoňmi.

HKM Zvolen – HK Dukla Ingema Michalovce 2:6 (0:2, 2:2, 0:2) stav série: 0-3

Naopak, fanúšikovia pod Pustým hradom si na nedostatok zaujímavých momentov nemohli od začiatku sťažovať. Už po 7 minútach putoval po seknutí protihráča pod sprchy Marek Viedenský. To znamenalo, dlhú presilovku Dukly. Tá ju využila až v závere. A dokonca hneď dvakrát v rýchlom slede. Najskôr správne zamieril svoju strelu za chrbát Trenčana Santosa, na ktoré nadviazal už o 12 sekúnd aj Buc. V druhej tretine navýšili Michalovce svoje vedenie. Opäť v početnej prevahe strelil gól Puliš a znova aj Santos. Rytieri ale vykresali iskierku na možný zvrat. Lukosevicius a Bondra znížili na rozdiel dvoch gólov. Daugavins a svojím druhým gólom Buc však napokon rozhodli o zisku postupového mečbalu pre michalovské líšky.