FOTO: Facebook / HK Spisska Nova Ves

Štvrťfinále Tipos extraligy je v plnom prúde a v piatok pokračovalo dvomi zápasmi. HC Slovan Bratislava privítal na domácom ľade HC Košice a Banská Bystrica Spišskú Novú Ves. Oba domáce celky prehrávali 0:2 po dueloch na štadiónoch súperov a ich oponenti si opäť dokázali navýšiť náskok v sériách.

HC SLOVAN BRATISLAVA – HC KOŠICE 3:5 (1:0, 2:3, 0:2) stav série: 0-3

Stretnutie belasých a oceliarov bolo od prvej sekundy napäté a plné osobných súbojov. Úvodný gól zápasu zaznamenal útočník Tomáš Török v sedemnástej minúte. V druhej tretine boli fanúšikovia svedkami až piatich gólov. Košiciam sa podarilo vyrovnať zásluhou Huntera Fejesa. V polovici riadnej hracej doby potešil priaznivcov Slovana Brett Findlay. Studenú sprchu však dostali domáci o päť minút neskôr, keď najprv skóroval nádherným bekhendom Marek Bartánus a po ňom aj Brett Pollock. Neuveriteľne rýchlo však dokázal reagovať Slovan gólom z hokejky Emilea Poiriera na 3:3. Do tretej časti hry tak nastupovali celky za vyrovnaného stavu. O oba košické góly sa postaral v poslednej dvadsaťminútovke kapitán Michal Chovan, z toho gól na 5:3 bol do prázdnej brány. Pritom belasí mali šance vyrovnať na 4:4 najmä počas presilovej hry o dvoch hráčov, úspešní však neboli. Košice tak vedú v štvrťfinálovej sérii už jednoznačne 3:0.

HC 05 BANSKÁ BYSTRICA – HK SPIŠSKÁ NOVÁ VES 3:4 PP (0:2, 1:1, 2:0, 0:1) stav série: 0-3

Spišská Nová Ves začala stretnutie na ľade súpera aktívnejšie. Po prvej tretine vyhrávala 2:0 zásluhou dvojice Oleksii Myklukha a Martin Bakoš. V druhej časti hry znížil na 1:2 z pohľadu baranov Roman Faith v početnej výhode. Neskôr však Spišiaci odskočili opäť na rozdiel dvoch gólov vďaka presnému zásahu kanadského útočníka Kerbashiana. Avšak v tretej tretine sa domáci postarali nielen o gólový návrat, ale aj o vyrovnanie. Najprv sa presadil obranca Frank Hora a na neho nadviazal v presilovej hre aktívny Carter Turnbull. Po šesťdesiatich minútach tak nebolo jasné o víťazovi tretieho štvrťfinálového duelu. Súboj pokračoval do predĺženia, kde boli diváci svedkami šancí na oboch stranách. V štrnástej minúte predĺženia rozhodol o víťazstve novoveských hokejistov celú sezónu produktívny Anthony Nellis. Banská Bystrica tak prehráva po troch zápasoch 0:3 a Spišiaci sa budú snažiť využiť sobotňajší mečbal.