FOTO: IIHF GALLERIES

ČESKÁ OTOČKA PROTI SLOVINCOM

Hokejistom Českej republiky prvá tretina duelu proti Slovinsku nevyšla, nakoľko ju prehrali 0:2. Zníženie Čechov prišlo v závere druhej tretiny, keď v presilovke skóroval obranca Michal Kempný. V záverečnom dejstve boli diváci svedkami 5-gólového českého uragánu. Zverenci Kariho Jalonena nakoniec triumfovali nad Slovinskom 6:2, pričom k zisku 3 bodov prispel hattrickom útočník Dominik Kubalík.

AUTOR HATTRICKU DOMINIK KUBALÍK: „Prvá tretina bola tragédia. Nevyhrávali sme súboje, nešli nám nohy, nebol to výkon hodný národného mužstva. V tretej tretine sa to našťastie zlomilo. Je to pre nás obrovský výkričník, ktorý budeme ešte rozoberať. Síce sme vyhrali, no nebolo to také presvedčivé.“ (ČT ŠPORT)

PRESVEDČIVÝ TRIUMF TROCH KORUNIEK

Meranie síl medzi Maďarskom a Švédskom bolo jasnou záležitosťou troch koruniek. Švédski hokejisti zdolali našich južných susedov vysoko 1:7. V zápase proti Maďarsku si na svoje konto pripísal štyri asistencie švédsky obranca Henrik Tommernes.

ČARO ŠVAJČIARSKEJ BRÁNKY ODKLIATE

Slovenskí hokejisti vstupovali do zápasu proti Helvétom s vedomím, že ich súper v úvodných troch vystúpeniach na turnaji ešte neinkasoval. Tento fakt sa nám podaril zmeniť gólom Kudrnu, ktorý nastúpil do svojho prvého duelu na tohtoročnom šampionáte. Za gólmana Mayera padol ešte jeden puk, keď na 2:2 vyrovnal pred druhou sirénou Regenda. Napriek bojovnému výkonu však Slovensko podľahlo Švajčiarsku 2:4.

VÝHRA NEMECKA NA ŠTVRTÝ POKUS

A to po riadnej prestrelke. V stretnutí s, väčšinou defenzívne hrajúcim, Dánskom videli diváci až desatoro presných zásahov. Šťastnejší však boli zverenci trénera Harolda Kreisa, ktorí si odniesli tri body po víťazstve 6:4. V tabuľke A skupiny sa tak posunuli pred Rakúsko a Maďarsko na priebežnú šiestu pozíciu. Za výkon možno vyzdvihnúť útočníka severanov, Christiana Wejseho, ktorý strelil dva góly a na jeden prihral.

ZOSTAVA 7. HRACIEHO DŇA: Hlavaj (35 zákrokov) – Muller (1+1), Tommernes (0+4) – Kubalík (3+1), Raymond (1+2), Wejse (2+1)