FOTO: IIHF Galleries

Súperom Slovenska bude tím Kazachstanu. Mužstvo nabité predovšetkým menami z KHL, pôsobiacimi najmä v kazašskom tíme Barysu, si ešte na šampionáte triumf v riadnom hracom čase nepripísalo. Získalo dva body za víťazstvo po samostatných nájazdoch nad Nórskom.

Tím bodovo vedie dvadsaťštyriročný útočník Batyrlan Muratov. Kmeňový hráč Nomádu Astana má po štyroch zápasoch na konte 3 asistencie. Gólovo mužstvo ťahá jeho klubový spoluhráč a rovesník Maxim Mukhametov s dvomi strelenými gólmi. V bráne začal na poste jednotky gólman Shutov. Mladý brankár vychytal výhru proti Nórsku a tím držal aj pri prehre s Českom. V nevydarenom zápase so Švajčiarskom bol striedaný počas hry, no a na Kanadu už tréneri postavili Nikitu Boyarkina. Relatívne mladý tím Kazachov vedie v roli kapitána skúsený veterán Roman Starchenko.

Slováci v doterajšom priebehu turnaja najprv nestačili na Česko (2:3), následne zdolali domáce Lotyšsko (2:1) a po bojovnom výkone podľahli Kanade tesne (3:4 sn). Naposledy neprekvapili silné Švajčiarsko, ktorému podľahli 2:4.

Najproduktívnejším hráčom Slovenska je útočník Peter Cehlárik, ktorý však so zdravotných dôvodov proti Helvétom nenastúpil. V bránkovisku doposiaľ stáli Stanislav Škorvánek a Samuel Hlavaj.

Stretnutie je naplánované na 19:20 stredoeurópskeho letného času. Pre oba tímy je výsledok duelu nesmierne dôležitý vzhľadom na boj o štvrťfinále. Slovensko sa momentálne nachádza na nepostupovom piatom mieste s jednobodovou stratou na štvrté Lotyšsko. Kazachstan je s dvoma bodmi siedmy.

Ďalšie zápasy:
Maďarsko : Fínsko (15:20) – A
Lotyšsko : Slovinsko (15:20) – B
Rakúsko : Nemecko (19:20) – A