FOTO: IIHF Galleries

Už dnes začínajú ďalšie majstrovstvá sveta hráčov do 20 rokov. Na nich nebude chýbať ani naša reprezentácia, ktorá sa spolu s rovesníkmi z Česka postará o úvodný derby zápas na celom šampionáte. Buly tohto duelu by malo byť presne napoludnie, teda o 12:00.

Všetky zápasy základnej skupiny odohráme v Göteborgu

Kompletnú porciu zápasov počas základnej časti odohrajú zverenci Ivana Feneša vo švédskom Göteborgu. S názvom spomenutého mesta sa určite každému vybaví rok 2002, keď sa tu našej mužskej reprezentácií podarilo vybojovať zlatú medailu, ktorá je doteraz jedinou. Tento fakt si určite uvedomujú aj naši juniori, ktorí by tu chceli napodobniť svojich, o čosi starších, kolegov. Oproti minuloročným turnajom v zámorí tejto vekovej kategórií v zámorí sa všetky zápasy odohrajú v denných hodinách.

Na majstrovstvách sveta do 20 rokov bez našich veľkých hviezd

Už dávnejšie si mnohí fanúšikovia slovenského hokeja mohli všimnúť, že naše draftová jednotka a dvojka už bojujú o body v NHL. Juraj Slafkovský sa udomácnil v prvom útoku Montrealu. Po boku mien akými sú
Nick Suzuki a Cole Caufield. Popri nich sa Jurajovi darí získavať body a tak jeho účasť na vrcholovom turnaji bola už dávnejšie považovaná za teoretickú. Oproti tomu s obrancom New Jersey Šimonom Nemcom to vyzeralo reálnejšie. No ani on nedostal od klubu zelenú. Hlavne z dôvodu, že vo svojom tíme hrá v prvom obrannom páre so švajčiarskym bekom Jonasom Siegenthalerom.

Úvodný zápas na šampionáte proti bratom Čechom

Hokejisti Česka sú našim veľmi častým súperom, no väčšinu zápasov sme s nimi odohrali iba v rámci prípravy. Na vrcholovom turnaji sa s nimi Slováci stretli naposledy v roku 2022 na dohrávaných majstrovstvách sveta v lete. Vtedy sme im podľahli tesne 5:4. Tento zápas odohralo aj viacero hráčov, ktorí sú aj v tejto nominácií. Napríklad kapitán Adam Sýkora. Okrem céčka na hrudi by mal našich ťahať aj na ľade, pretože v tejto sezóne pravidelne nastupuje v AHL na farme New Yorku Rangers.

Ako už bolo spomenuté dnešný zápas má začiatok o dvanástej hodine. Sledovať ho môžete na inej stanici ako to bolo po minulé roky. Práva prevzala súkromná televízia Joj Šport. Na nej si môžete vychutnať všetky naše merania síl v základnej skupine a aj všetky stretnutia vo vyraďovacích fázach.