FOTO: FB/ Mesto Humenné

Dnešné 28. kolo prinieslo viacero zápasov, ktoré možno označiť za regionálne derby. V týchto stretnutiach sa zrodilo viacero zaujímavých výsledkov. Určite najväčšie prekvapenie sa zrodilo pod Vihorlatom.

Posledný zdolal prvého

Ako už bolo v úvode spomenuté o prekvapivý výsledok 6:3 sa dnes postarali hokejisti HC 19 Humenné. Tí zdolali pred domácimi tribúnami lídra zo Spišskej Novej Vsi. Pre východniarov má táto výhra cenu zlata, pretože sa dotiahli na predposledný Slovan len na 4 body a vrátili sa tak späť do hry. Navyše rysov zdolali v oslabenej zostave, keď im na pomoc museli prísť dvaja juniori z Košíc, menovite David Havadej a Tobias Faith. Pre oboch to bol extraligový debut a v ňom podali veľmi dobrý výkon. Levom pomohli k senzačnej výhre najmä Lukáš Handlovský a Jakub Linet. Prvý menovaný mal po stretnutí bilanciu 1+2 a druhý 1+3.

„Čo dodať, zázraky sa dejú iba na Vianoce. Ešte ráno som nevedel, koľko hráčov bude k dispozícii, ako prídu. Žiadali sme preloženie zápasu, lebo už v Poprade sme boli veľmi chorí. Zväz nám nevyhovel, museli sme hrať, a tak hráči nastupovali pod liekmi. Musím poďakovať aj košickým juniorom, že nám vyšli v ústrety, odohrali skvelý zápas.“ hodnotil pozitívne zápas domáci lodivod Martin Štrba. Naopak s výkonom svojich zverencov nebol spokojný tréner Spišskej Novej Vsi Vlastimil Wojnar. „Musím pogratulovať Humennému k trom bodom. My sme im tie body dali našou absolútnou nedisciplinovanosťou niektorých hráčov, ktorým neviem čo sa stalo v hlavách, ale niektoré veci ktoré tam boli sú neakceptovateľné a asi to budeme musieť začať riešiť.“

Michalovce natiahli sériu neporaziteľnosti

Hokejisti Michaloviec natiahli svoju šnúru bez prehry už na 11 zápasov. O ďalšej výhre rozhodli líšky na ľade Košíc, ktoré naopak prehrali už 7. zápas v rade. Hostia začali veľmi dobre keď už po prvej tretine viedli v Steel Aréne 2:0. Oba góly padli v presilových hrách, najskôr z hokejky Solenského na ktorého nadviazal o sedem minút aj Valach. Oceliari znížili hneď v úvode zásluhou Pollocka, ktorý odpovedal rovnakou mincou opäť v početnej prevahe. Tento gól bol posledným v zápase, pretože v poslednej časti už gól nepadol a Dukla tak vyhrala tesne 2:1.

Derby pod Urpínom lepšie dopadlo pre domácich

Pred vypredaným banskobystrickým štadiónom mohli diváci sledovať skvelé derby s veľkým rivalom z neďalekého Zvolena. Dôkazom, že toto stretnutie bolo veľmi vyrovnané svedčí fakt, že zápas spoznal víťaza až v nájazdoch. Banská Bystrica ale nemala vôbec dobrý štart a v polovici druhej tretiny musela doťahovať dvojgólové manko. No zásluhou kanadského útočníka Luka Adama a Čecha Petra Senkerika, ktorý strelil gól minútu a štyri sekundy pred koncom tretej tretiny vyrovnávajúci gól, dospel zápas do nájazdov. V nich domáci premenili všetky tri ponúknuté pokusy a napokon vyhrali 3:2.

Zostava kola: Škorvánek (97,62%) – Cotton (1+1), Glazkov (1+1) – Linet (1+3), Ahl (2+1), Michnáč (2+0)