FOTO: IIHF

Slovenskí hokejisti do 20 rokov začali svoje účinkovanie na Majstrovstvách sveta. V prvom zápase na šampionáte nastúpili proti hráčom zo susedného Česka. Po nevydarenej prvej tretine sa mladíci vzchopili a predviedli ofenzívne divadlo, aké sa od tohto výberu očakávalo. Čechov porazili po troch tretinách 6:2 a pripísali si tak tri body do tabuľky základnej skupiny B.

Prvý gól šampionátu

Po zdanlivo dobrom štarte Slovákov do zápasu to boli Česi, ktorí skórovali nielen prvý gól duelu, ale aj celého turnaja. Po exkluzívnej prihrávke Ondreja Bechera si prvý gól na šampionáte pripísal Dominik Rymon, útočník pôsobiaci vo WHL. Už po 61 sekundách tak išli do vedenia v zápase zverenci Patrika Augustu.

Presilovkové vyrovnanie

Druhá tretina priniesla v úvode početnú výhodu pre slovenské mužstvo. V nej si slovenská reprezentácia vytvorila šance, dostala súpera pod tlak a tento výkon korunovala vyrovnávajúcim gólom. Servác Petrovský zaznamenal presný zásah po skvelej krížnej prihrávke od Filipa Mešára.

V čase 38:34 sa do listiny strelcov pridal aj nedraftovaný slovenský forvard Peter Repčík. Jeho strela českému brankárovi Hrabalovi prepadla. Asistenciu na tomto góle si pripísal kapitán Adam Sýkora.

Parádne gólové predstavenie

Tretia tretina priniesla dominantný výkon od slovenských mladíkov. Najprv sa z dorážky presadil počas presilovej hry Samuel Honzek, následne vo vlastnom oslabení presne pálil Boris Žabka, a dokonca Servác Petrovský zvýšil na 5:1.

Peter Repčík mal ďalšiu slovenskú príležitosť skórovať, trestné strieľanie však nepremenil. Naopak, pár minút nato znížil Šapovaliv na 2:5 z českého pohľadu. O posledný gólový zápis sa postaral obranca Maxim Štrbák, ktorý dokonal skvelý gólový obrat na 6:2.

Ďalší program slovenských reprezentantov v Göteborgu:

27.12 12:00 Slovensko – Švajčiarsko

29.12 12:00 Nórsko – Slovensko

31.12 12:00 USA – Slovensko