FOTO: IIHF Galleries

Slovenský výber čaká predposledný zápas základnej skupiny B. V ňom vyzvú slovinských hokejistov, ktorí ešte nebodovali proti žiadnemu oponentovi. Slovinsko sa nachádza na poslednom mieste tabuľky a bojuje o záchranu v elitnej kategórii. Slovensko zas nutne potrebuje bodovať v súvislosti s účasťou vo štvrťfinále.

Slovinci potrebujú body

Slovinsko odohralo vyrovnané zápasy proti papierovo rovnako silným mužstvám. Lotyšsku podľahlo 2:3 a s Nórskom zaznamenalo taktiež tesnú prehru 0:1. S tým je spojená aj ich nelichotivá štatistika 6 strelených a 22 inkasovaných gólov. Pred duelom so Slovenskom sú na poslednom mieste tabuľky, siedme je Nórsko so ziskom štyroch bodov. Slovincov čaká ešte posledný duel skupiny, tiež nesmierne dôležitý zápas proti Kazachstanu.

Zrejme už aj s Grmanom

Po náročnej prehre s Kazachstanom mali včera naši reprezentanti dobrovoľný tréning, ktorého sa zúčastnili brankári Škorvánek a Riečický a aj zranení Cehlárik s Grmanom.

Mário Grman trénoval na včerajšom dobrovoľnom tréningu bez výstroja, avšak jeho stav sa zlepšuje a proti Slovincom by mal nastúpiť. „Bol som sám prekvapený, ako to drží. Verím, že zajtra budem na sto percent pripravený. Vyskúšal som si zľahka trénovať, ale naozaj som sa cítil veľmi dobre,“ znelo z úst Grmana. Náš defenzívny bek sa mal zraniť ešte v prvej tretine zápasu proti Švajčiarsku, keď ho trafil protihráč.

O štarte Cehlárika by sa malo rozhodnúť v deň samotného zápasu. „Stav Cehlárika sa zlepšuje, hoci nie je to ešte úplne v poriadku a Peter to pociťuje. Ale mohol by byť v poriadku na zápas proti Slovinsku,“ hovorí lekár reprezentácie, Pavol Lauko.

Aj tento duel bude dôležitý a smerodajný v súvislosti s našou nádejou postúpiť do štvrťfinále majstrovstiev sveta. Po Slovincoch nás čakajú ešte Nóri, a to v utorok 23.5 o 11:20.

PROGRAM HRACIEHO DŇA

Nemecko – Maďarsko 15:20

Slovinsko – Slovensko 15:20

Česko – Švajčiarsko 19:20

USA – Francúzsko 19:20