FOTO: IIHF Galleries

Naši hokejisti zvíťazili v šiestom vystúpení na majstrovstvách sveta proti Slovinsku futbalovým výsledkom 1:0. O náš jediný presný zásah sa postaral Richard Pánik, ktorý sa stal aj našim najlepším hráčom v tomto zápase. Slováci tak po troch prehratých zápasoch konečne zabodovali naplno. A to aj vďaka tomu, že hokejisti Slovinska nevyužili veľkú šancu pár sekúnd pred koncom zápasu. Kvôli nášmu víťazstvu sa Slovinsko nepredstaví budúci rok na svetovom šampionáte A kategórie, pretože vypadáva o úroveň nižšie.

„Trošku tam išiel do mňa hráč. Neviem či ich, alebo náš. Bol tam nejaký súboj, tak som tam stratil trošku pozíciu, potom som sa vracal. Našťastie som si nedal vlastný gól ako s Českom, takže som rád za veľmi dôležité víťazstvo,“ opísal situácia z posledných sekúnd Stanislav Škorvánek pred mikrofónmi RTVS. Ten si okrem víťazstva pripísal aj prvé čisté konto na turnaji. Podľa neho to bolo aj po psychickej stránke veľmi dôležité víťazstvo. „Som rád, že mi to trafili do brucha v prvej tretine, kedy tam boli dvakrát hráči súpera sami pred bránou. Trošku som sa týmito zákrokmi chytil. Bol to taký ťažší zápas, ale tri body sa počítajú a ideme ďalej“ skonštatoval.

„Bol to ďalší náročný duel, ktorý sme zvládli výsledkovo 1:0, ale herne sme sa znovu trápili. Aj napriek tomu, že prvú tretinu sme mali hernú prevahu, stále sme sa presadzovali proti osobnej obrane v našom útočnom pásme. Nedostávali sme sa toľko k strelám. Šance, ktoré sme si vytvorili v druhej tretine sme riešili absolútne zle,“ vyjadril sa k stretnutiu aj asistent trénera Ján Pardavý. „Tretia tretina bola už o tej mentálnej stránke. Slovinci hrali o život, my sme hrali o víťazstvo.“

Ďalší zápas a zároveň aj posledný v skupine odohrajú zverenci Craiga Ramsayho už v utorok od 11:20 proti Nórsku.