Zdroj: IIHF Gallery

Nórsko proti nášmu bratovi

Šesťgólový Dominik Kubalík skóroval znova. Prvá tretina priniesla jeho siedmy gól, ktorým prekonal nórsku jednotku, Henrika Haukelanda. S úspešnosťou 92,05% si Haukeland drží prvenstvo reprezentácie Nórska. Za ním hneď stojí 22-ročný Arturs Silovs. Autorom stavu 2:0 pre našich susedov sa stal Jakub Flek.

Druhá časť zápasu sa niesla v znamení ,,Česi na trestnej lavičke“. Tri dvojminútové tresty si odsedeli Košťálek, Lenc a Němeček. Najtvrdší trest (5+10) si zasa zaslúžil Daniel Voženílek za narazenie protihráča na mantinel.

V poslednej časti stretnutia sa na lavičke trestu objavili Škandinávci. Johannesen s Andersenom na dve minúty za seknutie a držanie, Hoff so 4-minútovým trestom, ktorý dostal za nebezpečnú hru vysokou hokejkou. Česi vyhrali 2:0 v riadnom hracom čase.

Neporaziteľní!

Už piaty víťazný zápas si na konto pripísali Švajčiari. Zápas proti kanadskému kádru sa vyvinul až v druhej kapitole hry. Tyler Toffoli spolu s Kanadou viedli stav zápasu 1:0. Osud však zmenil Nico Hischier, ani nie päť minút po tom. 5-bodový hráč švajčiarskeho Zugu zvýšil stav na 2:1 pre helvétsky kríž.

Posledný článok priniesol konečný stav. Na 3:1 zmenil Andres Ambuhl. Gól ešte skóroval Michael Carcone, no na jeden rozdielový gól to nestačilo. Zápas Švajčiarska proti Kanade skončil 3:2.

Lotyšský káder proti kazašskému

V tomto stretnutí, deň po výhre nad slovenskou reprezentáciou, Kazaši neskórovali ani raz. Rihard Bukarts otvoril skóre zápasu. K nemu sa v prvej tretine pridal jeho spoluhráč, Oskars Batna. Prostredná časť tohto zápasu privodil ďalšie tri góly Lotyšov. Daugavinsk zvýšil na 6:0 a Rodrigo Abols zapečatil koncový stav, 7:0.