FOTO: (SZĽH/Andrej Galica)

Slovenskí hokejisti odohrali druhý prípravný zápas proti Česku. V piatok podľahli českému výberu 2:4 v Trenčíne, v sobotu prehrali 1:4 v bratislavskej Tipos Aréne.

V prvej tretine otváral skóre nováčik v seniorskej reprezentácii našich susedov, 21-ročný David Špaček. Česi boli aktívnejší a odmenou im bol stav 1:0 po prvej časti. Ku koncu odohrali Česi prvú presilovú hru stretnutia, po treste pre brankára Škorvánka za vyhodenie puku.

V druhej časti hry bol strelecky aktívnejší náš súper, ktorý nás prestrieľal 15:4. V čase 39:49 však dokázal vyrovnať priebežný stav na 1:1 Lukáš Cingeľ v početnej výhode o dvoch hráčov.

Slovenskí hráči dohrávali presilovú hru o jedného hráča na začiatku tretej tretiny. To im pomohlo v lepší štart. V čase 47:44 v prečíslení odskočili hostia zásluhou Petra Kodýtka na 2:1 z ich pohľadu. Rovnaký hráč zvyšoval neskôr na 3:1 po slovenskom vylúčení za príliš veľa hráčov na ľadovej ploche. Zverenci Craiga Ramsayho skúsili na konci základnej hracej doby hru bez brankára, avšak neúspešne. Roman Červenka strelil v oslabení a počas našej prázdnej bránky gól a uzavrel skóre na 4:1.