FOTO: IIHF Galleries

Po nevydarenom úvode turnaja, kedy hráči spod Tatier postupne nestačili na výbery USA, Lotyšska a Fínska potrebovali zdolať rovesníkov z Nórska o minimálne tri góly. Len tak by sa vyhli baráži o udržanie a namiesto toho zamierili do štvrťfinále turnaja.

Zverenci trénera Dendisa začali presne tak, ako museli. Po dvoch minútach viedli zásluhou Adama Nemca a Michala Liščinského už o dva presné zásahy. V štvrtej minúte skóre navýšil najproduktívnejší hráč zápasu Tomáš Pobežal. Neskorší inkasovaný gól z hokejky Eriksena Slovákom na chuti neubral. Do prvej sirény im prinavrátil postupové vedenie Ličko, ktorý zároveň vyhnal z brány súpera gólmana Walberga. Na 5:1 upravil ešte Chovan.

Ani v druhom dejstve hráči s dvojkrížom na hrudi nepoľavili. Druhý raz sa presadil Pobežal, listinu strelcov obohatil o svoje meno aj Tomáš Chernko a krátko na to dokonal Pobežal hetrik. 8:1.

Začiatok tretej tretiny oddialilo zlyhanie rolby. Po takmer hodine strávanej neúspešným opravovaním technickej závady sa dianie presnulo do vedľajšej tréningovej haly. V obmedzených podmienkach Slovensko prekvapennie nedopustilo a výsledok si postrážilo a dokonca zveľadilo. Rozdiel medzi oboma celkami ostal po troch častiach hry rovný priepastným 10 gólom. Nórsko sme zdolali 11:1.

Na tabuľkovom poradí skupiny A už nič nezmení ani jej posledný zápas. Slováci tak do ďalšej fázy turnaja postúpia z tretieho miesta.