FOTO: leijonat.fi

Slovenský výber hokejistov do 18 rokov odohrá na prestížnom Hlinka Gretzky Cupe tretí, a teda posledný zápas základnej skupiny. V ňom sa predstaví proti hráčom Fínska. Duel je kľúčový pre obe strany, keďže rozhodne o postupe do boja o konečné priečky. Zverenci Martina Dendisa doteraz zaznamenali prehru 3:6 proti Švajčiarsku a prehru 4:14 proti Kanade. Hokejisti z krajiny tisícich jazier najprv prekvapivo porazili kanadské mužstvo 9:6, v druhom zápase však rovnako nestačili na Švajčiarov.

Fínsko

V gólovej prestrelke proti Kanade sa presadilo až šesť rôznych fínskych hráčov. Hetrik a dve asistencie k tomu zaznamenal útočník Tuomas Suoniemi. Do dvoch duelov, ktoré Fíni odohrali, nastúpili dvaja rozdielni brankári. Medzi tri žrde sa totiž postavili Rimpinen aj Saarinen. Z obrancov môžeme spomenúť hráča menom Niilopekka Muhonen. Je to obrovský dobre stavaný bek, ktorý sa už stihol aj gólovo presadiť.

Slovensko

Slováci majú jednoznačne čo naprávať. Po prehrách proti Švajčiarsku a Kanade by si určite chceli napraviť chuť. Medzi ťahúňov by mali naďalej patriť Tomáš Pobežal a pomôcť by mohli aj útočné výpady iba 16-ročného obrancu Luku Radivojeviča. Ten strávil v zápase proti Helvétom na ľade neuveriteľných 27 minút. Pobežal sa v inak nepodarenom zápase proti Kanade predviedol nádherným lakrosovým gólom.

PROGRAM HLINKA GRETZKY CUP 2.8

Nemecko USA 15:30 (skupina A – Břeclav)

Švajčiarsko Kanada 15:30 (skupina B – Trenčín)

Česko Švédsko 19:30 (skupina A – Břeclav)

Slovensko Fínsko 19:30 (skupina B – Trenčín)

PROGRAM HLINKA GRETZKY CUP PLAY-OFF

zápas o 7. miesto: 4.8 15:30 (Trenčín/Břeclav)

zápas o 5. miesto: 4.8 15:30 (Trenčín/Břeclav)

semifinále: 4.8 19:00 (Trenčín, Břeclav)

zápas o bronz: 5.8 17:00 (Trenčín/Břeclav)

finále: 5.8 17:00 (Trenčín/Břeclav)