FOTO: IIHF Galleries

Slovenská hokejová reprezentácia má za sebou infarktový duel proti Lotyšsku. Po nesmierne napínavom priebehu, ktorý vyústil až v samostatných nájazdoch napokon berú o bod viac hráči od Baltského mora po výhre 3:2. Vďaka triumfu sa udržali v hre o štvrťfinále, hoci na ňu potrebujú plný bodový zisk proti tímu USA.

Vypočujte si hlasy hráčov Slovenska, ktoré zhodnotili duel bezprostredne po jeho skončení pre kamery TV JOJ.

Tomáš Tatar (kapitán tímu): Súper vyrovnal pár minút do konca. Je to smola. Myslím si, že sme podali veľmi dobrý výkon, boli sme aktívnejší. Škoda aj toho ľadu. Hrá sa na ňom naozaj ťažko, puky tam skákali a asi im to viac vyhovovalo. Ukázali sme veľké srdce. Chalani tam ukázali neskutočné bloky v oslabovkách a dali sme si šancu aspoň na tie nájazdy. Škoda toho gólu na konci. Nedá sa s tým nič robiť. Budeme chcieť získať ďalšie body do tabuľky. O Martinovi Pospíšilovi nemám žiadnu ďalšiu informáciu. Verím, že je v poriadku. Ideme ďalej, rozoberieme si Švédov, čo musíme robiť a sústredíme sa na ten duel aby sme mohli získať body.

Libor Hudáček: Sme sklamaní. Nemyslím si, že sme hrali zle. Podali sme dobrý výkon. Nepadalo nám to však a spravili sme z ich brankára hviezdu. Svoje nájazdy som mal vopred premyslené. Pri tom prvom som trafil koniec betónu pri pokuse medzi nohy. Skoro mi to tam prešlo. Pri druhom ma mal už brankár prečítaného. Išlo o veľmi dôležitý zápas. My sme tam tlačili, búšili, no dnes nám asi nebolo súdené vyhrať. Pri situácii z akej v závere vyrovnali musíme zjesť ten puk a nepustiť ho do brány.

Peter Cehlárik (strelec gólu): Keby sme premenili príležitosti, ktoré sme mali prvých 40 minút, tak by to možno vyzeralo trochu inak. Chalani hrali výborne v oslabovke, zblokovali veľa strieľ. Podporil ich aj výborný Samuel Hlavaj v bráne. Všetci do toho dali všetko, ale dnes sme prehrali. Boli sme vyhecovaní tým mojím gólom. Žiaľ, Lotyši dokázali rýchlo odpovedať. Taký je hokej. Herne bol podľa mňa náš výkon lepší ako včera, no boli sme menej efektívni.

Juraj Slafkovský: Boli sme lepším tímom väčšinu zápasu, no gól sme nedali a nevyhrali sme. V presilovkách nám jeden gól na majstrovstvách nestačí. Musíme sa zlepšiť všetci piati, ktorí tam na tom ľade v daný moment sme. V zápasoch keď je rozdiel jednogólový to musíme udržať a urobiť lepšiu robotu. Súper sa nemôže v zápätí dostať k nám do pásma a k takej strele. Teraz to už ale nezmeníme. Môj prvý gól v nájazdoch asi nie je podstatný, keďže som nedal ten druhý.