FOTO: bildbyran.se

Švédska a fínska hokejová súťaž patria medzi svetovo najpopulárnejšie. Po NHL, najlepšej lige sveta, to sú top európske ligy. Vo Švédsku pôsobí už štvrtú sezónu v kariére skúsený center Marek Hrivík. Do fínskeho TPS Turku sa po minulom ročníku v Lukko presunul 27-ročný Pavol Skalický. Ročník začal vo Fínsku napríklad aj Kristián Pospíšil, ten sa však rozhodol pre ďalšie pôsobenie v českej Komete Brno.

Marek Hrivík

Slovenský 31-ročný stredný útočník začal svoj štvrtý ročník v drese Leksandu. Zdravotné problémy a zranenia mu dovolili odohrať doteraz len 16 zápasov s bilanciou 1+11. Podľa portálu hockeynews.se by sa mal vrátiť do zápasového tempa vo februári.

Leksand s ním však jednoznačne ráta aj do ďalších bojov. Keď je Hrivík zdravý nikto nepochybuje o jeho kvalitách. Bronzový medailista z olympijských hier si zahral aj niekoľko zápasov v NHL a so svojimi schopnosťami bude určite prínosom pre koniec základnej časti a prípadnú fázu play-off.

Pavol Skalický

Vo fínskej najvyššej súťaži Liiga môžeme sledovať slovenskú stopu v podaní Pavla Skalického. Po predchádzajúcej sezóne v Lukko Rauma zmenil len klub, avšak nie súťaž. Prešiel do TPS Turku, kde pôsobila aj minuloročná draftová jednotka, Juraj Slafkovský.

V doteraz odohratých 36 dueloch zaznamenal 4 góly a 8 asistencií. Klubu patrí v tabuľke piata priečka so ziskom 64 bodov. Je tak na dobrej ceste za postupom do vyraďovacej časti z výhodného miesta, avšak súťaž je pomerne vyrovnaná, takže poradie sa ešte zrejme bude meniť.