FOTO: Facebook / HC Košice (oficiálna stránka)

Do uzávierky prestupového hokejového trhu v Európe ostáva necelý mesiac. Kluby vo všetkých ligách preto usilovne pátrajú po najrôznejších možnostiach, ako svoj káder vylepšiť smerom k bojom o play-off. Výnimkou nie sú ani účastníci slovenskej Tipos Extraligy, hoci viacerí podnikli skôr ťahy smerom von z mužstva. Prídu v blízkom čase aj posily?

19.1. 2023

Zatiaľ nejasné sa javí byť ďalšie pôsobisko Mateja Galbavého. Ten aktuálny ročník započal v drese Liptovského Mikuláša. Po 12 odohraných zápasoch však na jeho bodovom konte svietila nula a tak došlo k vzájomnej dohode na ukončení spolupráce.

Nové Zámky opustil Kanaďan Matteo Gennaro, ktorý v rámci výmeny mieri do švédskeho Västerviks IK. Opačným smerom putuje iný hráč, Troy Loggins.

„Naskytla sa nám príležitosť výmeny hráčov so švédskym Västerviksom, čo nebýva úplne bežné. Bohužiaľ, Matteo Gennaro u nás nedokázal naplniť svoj potenciál a taktiež nesplnil naše očakávania. Ide o veľmi slušného a dobrého chalana do kabíny, preto mu v novom pôsobisku prajeme veľa šťastia. Sme veľmi radi, že k nám prichádza Troy Loggins, ktorý má za sebou naozaj vynikajúcu univerzitnú kariéru. Svojou hrou sa nestratil ani v defenzívne ladenej švédskej Allsvenskan. Z toho, čo som videl, si myslím, že by mu štýl hry nášho mužstva mohol sedieť oveľa viac. Verím, že svojou šikovnosťou dokáže výrazne posilniť našu ofenzívu,“ povedal pre klub hlavný tréner Gergely Majoross.

Prvý seniorský kontrakt si vyslúžil útočník Ivan Matta. Vo svojich 15 rokoch podpísal zmluvu na štyri roky s extraligovou Duklou Michalovce.

Zdroj: Facebook / HK DUKLA Ingema Michalovce

18.1. 2023

Bohatá na zmeny sa ukázala byť streda. Do zahraničia odišiel veterán Martin Štajnoch. Robustný obranca sa rozhodol prijať lukratívnu ponuku Salzburgu, za ktorý už v minulosti nastupoval.

Výmenu sme zaznamenali na trase Trenčín – Nitra. K „Vojakom“ mieri dvadsaťjedenročný útočník Michal Drábek, opačným smerom sa sťahuje talentovaný bek Marko Stacha.

Poistku do zahraničia riešil tiež Juraj Milý. Dvadsaťšesťročný útočník bude svoju kariéru rozvíjať v nemeckom Stuttgarte. V slovenskej extralige sa odpojil od mužstva Prešova.

Pôsobisko mení brankárska trojka HC Košice Patrik Jurčák. Osemnásťročný muž s maskou však dres extraligového tímu neobliekol. Na tri dueli sa mihol v nižšej SHL a dvadsať stretnutí odohral na junioroskej úrovni. Šikovný mladík bude pokračovať za morom v drese Corpus Christi IceRays, pôsobiaceho v NAHL.

Zdroj: Facebook / HC Košice (oficiálna stránka)

17.1. 2023

Diváci sa dočkali len jedného prestupu. A znovu išlo o pohyb v rámci Slovenska. Tentoraz však už na rôznej ligovej úrovni. Prvoligová Žilina získala do svojho družstva Lukáša Paukovčeka z Popradu. Center zaznamenal v 30 zápasoch s kamzíkom na hrudi 6 bodov a bude hľadať nový impulz o úroveň nižšie. Pre porovnanie. V ročníku 2021/2022 odohral 35 stretnutí s 19 bodmi.

15.1. 2023

Ešte v nedeľu nastúpila za Nové Zámky nová posila. Aktuálne piaty tím extraligy nehľadal prírastok do kabíny ďaleko. Svoj káder vystužil o útočníka Juraja Bezúcha. Dvadsaťdeväťročný forward má za sebou bohaté skúsenosti s najvyššou hokejovou súťažou pod Tatrami. Pôsobil už v celkoch zo Skalice, Banskej Bystrice, Trenčína, Košíc či naposledy Dukly Michalovce. Na niekoľko zápasov si v minulosti vyskúšal českú extraligu i KHL za bratislavský Slovan. Nové Zámky sú však pre skalického rodáka novou neznámou.