FOTO: IIHF Galleries

Hoci sa tohtoročné majstrovstvá sveta v hokeji skončili iba včera, IIHF už zverejnila základné skupiny pre budúcoročný šampionát. Ten sa bude hrať od 10. do 26. mája v českých mestách Praha a Ostrava.

A skupina

V ostravskej skupine sa predstaví aj naša reprezentácia. Slovensko tu hralo aj na posledných majstrovstvách sveta, ktoré sa v Česku konali v roku 2015 a v konečnom zúčtovaní sme obsadili 9. miesto. V ČEZ aréne odohrajú svoje stretnutia aj reprezentácie Švédska, Kazachstanu, Nemecka, Francúzka, USA, ale aj bronzoví medailisti z tohtoročného šampionátu z Lotyšska. Nováčikom v našej skupine budú hokejisti Poľska. Tí hrali naposledy medzi elitou ešte v roku 2002.

B skupina

Fanúšikovia v Prahe sa môžu tešiť, že O2 aréna bude hostiť okrem domáceho Česka aj posledného víťaza majstrovstiev sveta a zároveň aj zlatého celku z roku 2015 a to hokejistov Kanady. Okrem javorových listov sa tu predstaví aj jeho finálový súper z Rigy, teda Nemecko. Ďalšie zápasy odohrajú v hlavnom meste Česka aj Fínsko, Švajčiarsko, Dánsko, Rakúsko. Z nižšej kategórie tento rok postúpila Veľká Británia. Tá sa na vrcholové podujatia vracia po ročnej pauze.

O nasadzovaní jednotlivých tímov do skupín pre majstrovstvá sveta rozhoduje ich aktuálny ranking. Na jeho vrchole je posledný víťaz z Kanady. Naša reprezentácia sa v ňom nachádza na 9. mieste.

Novinkou pre divákov na Slovensku bude, že šampionát v roku 2024 neodvysiela tak ako doteraz RTVS. Na najbližších 5 rokov si televízne práva na vysielanie mužských majstrovstiev sveta v hokeji zakúpila konkurenčná a súkromná televízia JOJ.