FOTO: Allen Douglas/blazerhockey.com

Podobne ako každý rok, aj tohto roku sú fanúšikovia v Kanade svedkami prestížneho turnaja Memorial Cup, v ktorom hrá jeden hostiteľský tím a víťazí jnuiorských líg OHL, QMJHL a WHL.

Už druhý rok po sebe sa v turnaji zúčastňuje aj Slovák Jakub Demek. Tentokrát pôsobí v tíme Kamloops Blazers, ktorý turnaj hostí. V druhom zápase svojho mužstva si rodák z Košíc otvoril aj svoj strelecký účet. Pri výhre Blazers proti Peterboroughu Petes si Demek pripísal jeden gól a dve asistencie.

Výhrou proti Petes si Kamloops zabezpečili miestenku minimálne v semifinále Memorial Cupu. V ňom bojuje druhý a tretí tím v tabuľke po zápasoch každého s každým. Vo finále si to následne rozdá víťaz semifinále proti prvému družstvu základnej časti.

Jakub Demek je tak posledným Slovákom, čo ešte hrá v sezóne 2022/23. V prípade výhry by sa zaradil k ďalším jedenástim Slovákom, čo túto prestížnu trofej vyhrali – k Patrikovi Hrehorčákovi, Michalovi Ivanovi, Tomášovi Jurčovi, Máriovi Bližňákovi, Michalovi Blanárovi, Marekovi Svatošovi, Jurajovi Kolníkovi, Renému Vydarenému, Mariánovi Hossovi, Andrejovi Podkonickému a Oliverovi Paštinskému.