Juraj Slafkovský gól
X: MTL

Ako sme vás v predchádzajúcich dňoch informovali o tlaku na Slafkovského v Montreale Canadiens, dnes je to už iná správa- Slovákovi strelený gól môže pomôcť strhnúť fanúšikov na jeho stranu.

V zápase proti Senators strelil svoj prvý gól v predsezónnom kempe Montrealu. Do zápasu nastúpil aj další Slovák – Filip Mešár. Ten sa ukázal vo veľmi dobrom svetle, najmä keď nastupoval so svojím slovenským kamarátom.

Slafkovský pre Sportsnet povedal: „Viem, akým aplikáciám sa vyhýbať. Keď sa im nemôžem vyhnúť, tak sa na tom len smejem,“ povedal Slafkovský. „Dnes som sa cítil dobre. Túto stredu som sa cítil lepšie, ako tú minulú, a som si istý, že budúcu stredu sa budem cítiť lepšie, ako som sa cítil dnes.“

Tréner Montrealu po zápase vyzdvihol angažovanosť draftovej jednotky: „Keď vedieme diskusie o jeho hre, tak je veľmi zaangažovaný. Nie je to monológ, nie je to diktátorstvo, je to dialóg, ktorý prebieha sem a tam. Beriem to tak, že si so svojimi hráčmi hádžete loptičku. Ja mu ju hodím, on ju vráti naspäť,“ skonštatoval St. Louis.