FOTO: HKM Zvolen

Na Zemplín pricestovali hokejista Trenčína. Zo súboja Dukiel nakoniec vzišla víťazne tá michalovská, líšky totiž zdolali vojakov vysoko 6:1. Po dvoch prehrách sa na víťaznú vlnu podarilo vrátiť obhajcovi majstrovského titulu z Košíc, ten si v Steel Aréne poradil s Liptovským Mikulášom 5:1. V drese oceliarov debutoval v najvyššej hokejovej súťaži vo veku 15 rokov 9 mesiacov a 10 dní obranca Vladimír Dravecký.

Nováčik z Humenného už konečne vie ako chutí extraligové víťazstvo, dočkal sa ho na popradskom ľade, na ktorom triumfoval 1:2. Gól znamenajúci zisk 3 bodov strelil útočník Jakub Linet. Cennú výhru v pomere 2:3 dosiahli v Nových Zámkoch hokejisti Banskej Bystrice.

V šlágri kola medzi Zvolenom a Spišskou Novou si diváci určite prišli na svoje. Pod Pustým hradom padli až štyri góly v presilových hrách, z toho tri strelili zverenci Petra Oremusa. Rytieri v konečnom zúčtovaní triumfovali nad rysmi 3:2, ktorým tak pripravili prvú prehru v sezóne. Víťaznú premiéru na lavičke Slovana zažil český tréner Vladimír Růžička. Belasí síce prehrávali v Nitre po prvej tretine 1:0, no v ďalšom priebehu stretnutia sa strelecky presadili už len oni a domov si tak po výhre 1:4 vezú plný bodový zisk.

ZOSTAVA KOLA: Škorvánkek (45 zákrokov) – Zech (1+2), Bodák (0+2) – Pearson (2+1), M. Hults (1+1), Vela (1+1)