V uplynulých dňoch začali hlavné kempy všetkých tímov najlepšej hokejovej ligy sveta. Juraj Slafkovský sa tiež už plne sústredí na sezónu v hlavnom kempe Montrealu Canadiens. V nedávnej dobe odohral zápas so svojím dlhoročným kamarátom a nádejným slovenským obrancom- Šimonom Nemcom.

Začiatok kempu nevyzeral pre Slafkovského ideálne

Ako to už býva, začiatky nebývajú najľahšie. Na úplnom začiatku kempu bol Slafkovský už tradične podrobený neustálym pozorovaniam fanúšikov kanadského tímu, odborníkov a trénerov. Sám Martin St-Louis odpovedal na otázku reportéra týkajúcu sa Slafkovského nasledujúce, (citujem): sebavedomie neprichádza hneď, ale musí sa na ľade postupne vybudovať.

Historicky prvá slovenská draftová jednotka mala slabší rozbeh, pozorovatelia hlásali pomalý herný prejav a aj celkový dojem nebol o nič lepší. Je nutné poznamenať, že v Montreale sú voči svojim hráčom o niečo kritickejší oproti ostatným organizáciám. Slafkovský vôbec nepoľavil, ale predviedol sa parádnym nájazdom hneď po nie veľmi podarenom úvode.

Nemec verzus Slafkovský

Konečne sa stretli. Šimon Nemec, ktorý odštartoval kemp v New Jersey Devils a Juraj Slafkovský v Montreale. Je zvyčajné, že niektoré tímy sa stretnú aj v rámci kempových priateľských zápasov a tentokrát to vypálilo práve pre mladých Slovákov. Obaja odohrali dobré zápasy, Slafkovský hral v prvej formácii a pripísal si bod za asistenciu. Šimon Nemec dokonca skóroval kuriózny gól a odohral zápas vo výbornej forme. Montreal nakoniec prehral s Jersey 2:4.

Slafkovský pod tlakom?

Niektorí fanúšikovia Montrealu by po jednom vydarenom góle Logana Cooleyho najradšej vrátili čas a draftovali z prvého miesta namiesto Slováka práve spomínaného útočníka. Ostatní fanúšikovia a aj odborníci sú si však istý, že nie je absolútne potrebné a najmä dobré, kritizovať a obviňovať po roku mladého, ešte stále len 19- ročného Juraja Slafkovského. Nechajte mu čas a dostatok priestoru, hovoria. Najnovšie správy a oficiálne nepotvrdené špekulácie riešia otázku Slafkovského blízkej budúcnosti. Nebolo by vhodnejšie pre slovenského útočníka vyskúšať aspoň jednu sezónu v B-čkovom Laval-e? Tieto správy nie sú oficiálne, ale ak by sme sa na to pozreli trochu inak, pre Slafkovského development by Laval nebol práve najhorší. Po minulej sezóne, ktorú celú strávil v prvom tíme, je však farma nepravdepodobná.

Ak by Slafkovský, a teda s najväčšou pravdepodobnosťou bude, odštartoval svoju druhú sezónu v zámorí predsa len v NHL, je na ňom, ako sa s touto skutočnosťou popasuje. Je istotou, že bez podpory tímu a fanúšikov to nebude mať vôbec ľahké. Držme a verme Jurajovi Slafkovskému. Bude to v tvrdom a drsnom prostredí Montrealu a NHL veľmi potrebovať.