Slafkovský Nemec Montreal  NHL
Foto: IG Montreal Canadiens

Slovenské hokejové srdce zaplesalo, keď sa v zápase Montrealu Canadiens a New Jersey Devils objavili dve slovenské mená: Juraj Slafkovský a Šimon Nemec. Historicky prvá slovenská draftová jednotka a dvojka sa postavili proti sebe vo vzájomnom súboji. Obaja odohrali solídny zápas, Slafkovský s gólom a Nemec s asistenciou.

Slafkovský si pripísal už 6 gól v sezóne, pričom má po 44 dueloch na konte 17 bodov. V NHL ich Slovák nazbieral celkovo 27, z čoho je zaujímavé podotknúť, že až 21 bodov nazbieral u súpera a nie na domácom ľade. Touto štatistikou vyrovnal zápis Alexa Galchenyuka medzi tínedžermi Canadiens. V celej histórii klubu boli lepší len Petr Svoboda (26), Mario Tremblay (25) a Mark Hunter (22). Od 14. novembra nazbieral Slafkovský v hre piatich proti piatim už 12 bodov, s čím vedie celý tím – o bod pred Nickom Suzukim a o dva pred Caufieldom. Slafkovský odohral 17 a pol minúty a pripísal si aj plusový bod, dve strely a dva bloky. 

V zápase išlo aj o historicky prvé stretnutie slovenských tínedžerov v NHL. Nemec bol pri všetkých troch inkasovaných góloch, ale na jeden gól svojho tímu prihrával. Pre dvojku draftu 2022 to bola siedma asistencia a deviaty bod v sezóne.  Najmä v prvej tretine bol obranca viditeľný pri snahe ísť aj do ofenzívy alebo pri výborných odoberaniach puku súperom. V zápase odohral 22 minút aj s troma mínusovými bodmi, troma strelami, dvoma blokmi a jedným bodyčekom.

Víťazstvo Montrealu napokon v 56- minúte spečatil gólom Caufield. Razantne tak odpovedal a umlčal súpera, ktorému sa v rozmedzí pár desiatok sekúnd podarilo dvoma presilovkovými gólmi vyrovnať. Montreal na ľade New Jersey vyhral 3:2.

Slafkovského gól v 8. minúte zápasu
Nemcova asistencia