FOTO: HC 05 Banská Bystrica/Facebook

Pohronské derby medzi Banskou Bystricou a Zvolenom prinieslo až desať gólov. Po dvoch tretinách svietil na ukazovateli stav 3:3. V záverečnej tretine však previedli rytieri štvorgólový uragán a po triumfe 3:7 si odviezli spod Urpína všetky 3 body. Keď si už diváci v Michalovciach, kam pricestovali Nové Zámky mysleli, že predĺženie klope na dvere hostia ich rýchlo vyviedli z omylu. V poslednej trojminútovke nasúkali býky líškam tri góly a radovali sa tak z výhry 1:4.

Veľmi dôležitý skalp si na svoje konto pripísal extraligový nováčik z Humenného. Posledný celok tabuľky zvíťazil na ľade Liptovského Mikuláša tesne 3:4. Jediným domácim celkom, ktorý sa radoval z výhry bola Nitra. Corgoni si na domácom ľade poradili s Duklou Trenčín 4:1.

Duel medzi tabuľkovým lídrom zo Spišskej Novej Vsi a obhajcom majstrovského titulu z Košíc bol poriadne dramatický. O víťazovi duelu na Spiši totiž rozhodli až samostatné nájazdy, v ktorých zariadil triumf oceliarov Chase Berger. Zaváhanie rysov naplno využili popradské kamzíky, ktoré zdolali Slovan Bratislava 2:4 a skresali tak náskok Spišskej Novej Vsi na rozdiel siedmich bodov.

ZOSTAVA KOLA: Aittokallio (97,44 %) – D. Brejčák (0+2), Mudrák (1+1) – Jackson (2+0), Vela (1+2), Zuzin (2+0)