FOTO: HC 05 Banská Bystrica/Facebook

Hokejisti HC Slovan Bratislava sa dočkali prvého víťazstva pod novým trénerom Petrom Oremusom, na domácom ľade si poradili s Novými Zámkami 2:0. Popradské kamzíky síce viedli pred vlastnými priaznivcami nad Banskou Bystricou už rozdielom dvoch gólov, no barani nezložili zbrane a presnými zásahmi Bačíka a Horu poslali duel do predĺženia. V ňom rozhodol o triumfe zverencov Raima Helminena Marcus Vela.

Zápas pod Pustým hradom medzi HKM Zvolen a HK 32 Liptovský spoznal víťaza až v záverečnej tretine. V úvodnej tretine poslal rytierov do vedenia pri hre v početnej prevahe Marek Hecl. Liptáci sa dočkali vyrovnania 28 sekúnd po začiatku tretej tretiny, postaral sa oň Alexander Avtsin. Rozhodujúci okamih stretnutia prišiel o minútu neskôr, keď o triumfe domácich rozhodol premiérovým gólom v sezóne Jakub Kolenič.

Do Michaloviec pricestoval nováčik Humenného, no ani jemu sa nepodarilo prerušiť víťaznú šnúru líšok. Zverenci Petra Kúdelku zdolali levy 4:0 a zaznamenali tak neuveriteľnú dvanástu výhru v rade. Šláger kola sa hral na Spiši, kam pricestoval obhajca majstrovského titulu z Košíc a diváci si v ňom rozhodne prišli na svoje. Zápas totiž spoznal víťaza až v samostatných nájazdoch, v ktorých rozhodol o triumfe rysov Martin Bakoš. Stretnutie pod Zoborom bolo jasnou záležitosťou domáceho celku, ktorý uštedril hokejistom Dukly Trenčín nepopulárneho kanára. V drese corgoňov zažiaril hattrickom Stephen Harper.

ZOSTAVA KOLA: Godla (čisté konto – 27 zákrokov) – Bačík (1+1), Valent (1+1) – Suja (1+2), Bakoš (2+1), Harper (3+1)