FOTO: X / Tucson Roadrunners

Slovenským hokejistom v American Hockey League sa náramne darí. Počas uplynulej noci boli v akcii útočníci Chromiak, Kelemen, Demek, Studenič a obranca Koch. Miloš Kelemen a Patrik Koch sa tešili z výhry 8:6 nad farmárskym tímom San Jose. Martin Chromiak síce skóroval, ale jeho Ontario Reign prehralo 2:5. Na jednom ľade nastúpili proti sebe Jakub Demek a Marián Studenič, pričom víťazstvo si pripísal prvý menovaný. Marián Studenič nebodoval. Na siedmy zápas v rade nenastúpil zo zdravotných dôvodov útočník San Diega Pavol Regenda a mimo zostavy ostal opäť bek Samuel Kňažko.

Druhá hviezda zápasu

Martin Chromiak strelil gól počas presilovej hry, presadil sa počas 31. minúty duelu tvrdou strelou od modrej čiary. Okrem toho si neskôr pripísal asistenciu na druhom góle Ontária. Mal tak prsty v oboch presných zásahoch, jeho tím si však body do tabuľky nepridal. Chromiak zaznamenal aj štyri strely na bránku a dve trestné minúty.

Kelemen späť na farme

Hráči Tucsonu a San Jose predviedli v nočnom zápase ofenzívne divadlo. Výhru získal Tucson v zostave s Milošom Kelemenom. Ten sa dokázal presadiť ako siedmy v poradí zo svojich spoluhráčov. Na konci duelu sa zapisoval konečný stav 8:6. Kelemen si do štatistík pridal aj päť striel na bránu. Patrik Koch si v rovnakom drese pripísal jednu asistenciu.