FOTO: HKM Zvolen/Facebook

Víťazná šnúra michalovských líšok pokračuje aj naďalej. Zverenci Petra Kúdelku zdolali pred vlastnými priaznivcami Duklu Trenčín 5:2, pričom k zisku 3 bodov prispel dvoma gólmi kanadský útočník Mathew Santos. Na rovnakej vlne sa vezú aj hokejisti Banskej Bystrice, ktorí zvíťazili v Nových Zámkoch 2:5.

Už šiestu prehru v rade si na svoje konto pripísal obhajca majstrovského titulu z Košíc, ktorý tentokrát pohľadal Liptovskému Mikulášu na jeho ľade 4:1. Presvedčivý triumf zaknihovali popradské kamzíky, tie na domácom ľade uštedrili nováčikovi z Humenného kanára.

FOTO: HK 32 Liptovský Mikuláš

Pod Pustý hrad pricestoval líder zo Spišskej Novej Vsi. Dramatický duel nakoniec dotiahli do víťazného konca rytieri, ktorí si poradili s rysmi v pomere 3:2. Premiéra trénera Norberta Javorčíka na zvolenskej lavičke tak bola úspešná.

V zápase proti Nitre viedol HC Slovan Bratislava už tréner Peter Oremus. Belasí mali duel s corgoňmi dobre rozohraný, nakoľko sa im podarilo vypracovať dvojgólový náskok. Ani ten im však nakoniec na body nestačil. Nitra stretnutie v hlavnom meste otočila a po výhre 3:5 sa radovala zo zisku 3 bodov. Gólový debut v drese orlov zažil švédsky bek Jonas Ahnelöv, ktorý je rád, že si so spoluhráčmi rýchlo porozumel.

Podľa nitrianskeho asistenta trénera Ivana Švarného nezačal duel z ich strany dobre.  „Príprava na zápas nebola ľahká, pretože sme nevedeli, s čím súper na nás vyrukuje. Od druhej tretiny sa hra začala podobať našim predstavám. Do stretnutia sme vrátili vďaka presilovým hrám. Následne sa nám podarilo vypracovať si dvojgólový náskok a vedenie sme už nepustili z rúk.“

ZOSTAVA KOLA: Vay (čisté konto) – Vasilyev (1+1), McFadden (0+3)- Santos (2+0), Langkow (2+0), Kukuča (2+1)