FOTO: nhl.com

Počas prípravy NHL sa do zostáv najlepších tímov sveta dostalo aj niekoľko nádejných mladých Slovákov. Do dvoch zápasov zasiahol obranca Šimon Nemec, ktorý naďalej figuruje v prvom tíme Devils. Samuel Kňažko sa pridal k trojici Petrovský, Čajkovič a Mišiak, ktorých kluby poslali do nižších súťaží. Kňažko bude nastupovať za AHL tím Cleveland Monsters, Martin Mišiak bude obliekať dres Erie Otters v súťaži OHL.

Jediný odohratý duel

Bek Samuel Kňažko odohral v rámci prípravy Columbusu jeden duel, v ktorom zaznamenal mínusový bod a dve trestné minúty. Aj celú minulú sezónu odohral na farme, do NHL vtedy nazrel na dva zápasy, v ktorých nebodoval.

Kuriózny gól a vysoký čas na ľade

Náš ďalší skvelý obranca Šimon Nemec odohral zatiaľ dva zápasy za New Jersey a pripísal si jeden gól a jednu asistenciu. Presný zásah zaznamenal v dueli proti Canadiens, keď šťastný odraz o mantinel znamenal gól Nemca. Peknú asistenciu predviedol proti Rangers, keď naservíroval gól Toffolimu. V obidvoch dueloch dosiahol ice-time vyšší ako 17 minút. Nemec zostáva naďalej medzi hráčmi New Jersey, uvidíme kde napokon odštartuje sezónu 2023/2024.