FOTO: Facebook / HC 05 Banská Bystrica

Kolo číslo šesť prinieslo poltucet kvalitných súbojov s menšími či väčšími prekvapeniami. Nováčik z Humenného vyhral druhý krát v rade, naopak karta prestala vychádzať hokejistom zo Spiša, ktorí prehrali druhé stretnutie po sebe. Vo vzájomnom meraní síl týchto dvoch celkov sa radovali domáci hráči, ktorí zvíťazili po dramatickej prestrelke 5:4 po samostatných nájazdoch. Hetrikom zaujal však hráč Rysov, Anthony Nellis. Tri asistencie zaknihoval jeho spoluhráč a aktuálne najproduktívnejší hokejista súťaže, Olivier Archambault. Na víťaznej strane sa dvakrát dokázal presadiť legionár Pereskokov.

Zápas v znamení míľnikov

Hneď dva okrúhle míľniky oslávil obranca Patrik Bačík. Rodák z Bratislavy odohral proti Liptovskému Mikulášu svoj stý duel v drese banskobystrických Baranov a celkovo už tristopäťdesiaty v našej najvyššej súťaži.
Okrem neho dosiahlo mužstvo spod Urpína aj na peknú tímovú métu. Útočník Andrej Bíreš totiž strelil gól, ktorému patrí poradové číslo 2600. Presne toľko uznaných presných zásahov zaznamenali hokejisti Banskej Bystrice na slovenskej extraligovej scéne.
Barani zdolali na domácom ľade Liptákov 3:1.

Zdroj: Facebook / HC 05 Banská Bystrica

„Ťažko sa nám to hodnotí. Myslím si, že sme boli 40 minút lepším a aktívnejším mužstvom. Pravdou je, že s jedným gólom to niekedy nestačí ani na bod. Zaspali sme, neboli sme dôslední v druhej tretine, čo sa nám potom vypomstilo,“ netajil sklamanie z prehry tréner Liptovského Mikuláša Juraj Faith.

Pokračovanie zvolenskej série

Hokejisti spod Pustého hradu od začiatku ročníka bodovali v každom jednom vystúpení. Čelo tabuľky si v nedeľňajšom kole upevnili ešte viac. Trápiacu sa Nitru zdolali rozdielom triedy 3:9. Bilanciou 2+1 si bodové kontá vylepšili Juraj Šiška a Peter Zuzin. Pre zverencov trénera Oremusa išlo o piaty triumf v rade.

ZOSTAVA KOLA: Belányi (96,3%) – Ferenc (1+0), Sergienko (0+2) – Loggins (2+1), Šiška (2+1), Nellis (3+0)