Facebook / HC Košice (Matúš Zeťák)

Tridsiaty ročník Tipos extraligy sa skončil v nedeľu. Poznáme jeho víťaza, ktorým sa stali hokejisti HC Košice. Na druhom mieste sa umiestnili Zvolenčania a bronzové medaily putovali na Spiš. My sa ale dnes spätne pozrieme na sezónu majstra.

Košičania začali svoju sezónu kvôli energetickej kríze v menšej Crow Aréne. A aby toho nebolo málo, tak po štyroch kolách boli hokejisti z metropoly východu na poslednom mieste bez jediného bodu. Po tom sa ale ich výsledky oveľa zlepšili a štyri prehry za sebou už počas celej sezóny vrátane play-off nezaznamenali. Do domovskej Steel Arény sa oceliari vrátili 16. novembra zápasom proti Dukle Trenčín. V závere základnej časti a začiatku nadstavbovej časti sa im podarila aj významná 10 zápasová séria bez prehry.

Zdroj: Facebook / HC Košice (oficiálna stránka)

Napokon, aj vďaka týmto výkonom, zverenci kanadského trénera Dana Cemana predbehli Slovan Bratislava a stali sa víťazmi pohára Dušana Pašeka za víťazstvo v základnej časti. V play-off sa im ako prvá postavila do cesty Nitra, ktorú zdolali v sérií 4:1. V semifinále ho preveril veľký rival z Michaloviec. S ním odohrali 7 zápasov, čo bolo pre košických hokejistov najviac zo všetkých troch sérií vo vyraďovacích bojoch. Vo finále sa im v boji o pohár Vladimíra Dzurillu postavil Zvolen. Ten napokon zdolali v sérií rovnako ako Nitru, teda 4:1.

Zdroj: Facebook / HC Košice (oficiálna stránka)

Najproduktívnejším hráčom oceliarov základnej časti bol Fín Joona Jääskeläinen. Ten mal po nej na svojom konte 44 bodov za 22 gólov a rovnaký počet asistencií. Druhým bol kapitán Košíc Michal Chovan, ktorý nazbieral iba o 5 bodov menej. V play-off ich na čele vystriedala kanadsko-americká dvojica Pollock a Fejejs. Prvý menovaný zaznamenal 14 bodov, druhý 11.

Košiciam sa vďaka výhre v našej lige otvorili dvere do hokejovej Ligy majstrov.