FOTO: NHL.com

Edmonton Oilers roky nedokázal okolo hviezdneho Connora McDavida postaviť tím schopný víťazstiev v playoff. Pohľad vedenia na skladanie tímu rozhodne zmenilo minuloročné playoff, kde McDavid spoločne s Leonom Draisaitlom dotiahli tím až do konferenčného finále. Mnohí vtedy kritizovali vedenie, že dvojici superhviezd pred uzávierkou prestupov nepomohlo a nezískalo výraznejšie posily. Tento rok sa to ale zmenilo.

Na trade deadline získali dôležitú posilu do obrany – Mattiasa Ekholma. Švédsky obranca skvelo zapadol k mladému Evanovi Bouchardovi a upevnil dovtedy nie príliš stabilnú defenzívu Oilers. Prvé dva útoky majú Oilers skvelo vypracované a tak sa zamerali na posilňovanie tých nižších. Tam získali Klima Kostina a Nicka Bjugstada. Všetky posily sa zatiaľ v tohtoročnom playoff ukazujú ako veľmi dobré. Connor McDavid a Leon Draisaitl sú stále s prehľadom ofenzívni lídri mužstva, no tentokrát už vie mužstvo zaistiť aj absenciu ich hernej dominancie.

Testamentom hĺbky kádra Oilers bola aj ich výhra v 5. zápase série prvého kola proti LA KIngs 6:3. Z Edmontonu zaznamenalo kanadský bod až 13 rôznych hráčov. Connor McDavid a Leon Draisaitl zaznamenali bod iba pri dvoch zo šiestich gólov.

Výrazným rozdielom je aj bránkovisko. V ňom Oilers spôsoboval jemné problémy nekonzistentný Mike Smith. Dieru po ňom mal zalepiť podpis Jacka Campbella. Tomu sezóna vôbec nevyšla, no brankárskou jednotkou sa stalo úplne nečakané meno – Stuart Skinner. Ten nezažíva najlepšie debutové playoff, no práve na tento moment si skvelo načasoval formu Campbell, ktorý ho je schopný výborne zastúpiť.

Oilers sú vo všetkých smeroch lepším tímom a majú veľkú šancu konečne dosiahnuť na vytúžený Stanley Cup. Veľká vec by to rozhodne bola predovšetkým pre Connora McDavida, ktorý by sa tak definitívne zaradil medzi najlepších hráčov histórie. Ešte stále však musia zvládnuť vyrovnanú sériu proti kráľom z LA. Sériu môžu ukončiť už v sobotu večer na ľade Los Angeles.