Zdroj: WUNC.com

Dnes v noci sa Dallas postaral o vyradenie najmladšieho tímu NHL, Seattlu Kraken.

Vyrovnaná séria Stars a Kraken sa musela rozhodovať až v siedmom zápase. Prvá tretina nepriniesla žiadne úchvatné momenty, iba tresty a nastrelené puky na konštrukciu bránky. V ôsmej minúte sa na trestnú lavičku posadil Fín Eeli Tolvanen za krosček. Necelých desať minút na to ho vystriedal Jamie Benn z Dallasu.

Prvý gól stretnutia skóroval 26-ročný Roope Hintz v šestnástej minúte druhej časti zápasu. K svojmu spoluhráčovi sa pridal Wyatt Johnston, rodák z Toronta, ktorý prekonal Grubauera v poslednej časti hry.

Gól pripísal aj Dán Oliver Bjorkstrand na stranu Seattlu. Zápas skončil v riadnom hracom čase 2:1 pre domáci Dallas. Kraken sa tak lúčil so sezónou vo veľkom, pred 18-tisícovým hľadiskom.

Ďalším súperom Dallasu sa stali Vegas Golden Knights, ktorí na svojom ľade v Las Vegas, 20. mája, otvoria semifinálovú sériu.

Vo štvrťfinále New Jersey siahala na predĺženie série, no v poslednom zápase prehrali po predĺžení 2:3, a tak umožnili Caroline Hurricanes postúpiť do ďalšej fázy boja o titul. Diabli prehrali 1:4 na zápasy.

Toronto a Floridu postihol rovnaký osud, s takmer rovnakými výsledkami. Javorové listy podľahli panterom 1:4 v sérii zápasov. Druhú konečnú dvojicu v semifinále tvorí Carolina proti Floride. Prvý zápas môžete sledovať už 19. mája o 2:00 v noci nášho času. Hurikáni sa nepredstavia s Jakeom Gardinerom, ktorý má poranený bedrový kĺb, na súpiske nebude ani Ondřej Kaše, ktorého postihol otras mozgu či Teuvo Teravainen so zlomenou rukou.