FOTO: Guntis Lazdøns

Zápasy štvrtého hracieho dňa boli majstrovstvách sveta poriadne dramatické, keďže až tri zo štyroch duelov spoznali víťaza v predĺžení resp. v samostatných nájazdoch.

ĎALŠIA PREHRA NEMECKA O GÓL

Aj napriek tomu, že nemeckí hokejisti mali úvod svetového šampionátu ťažký žreb, za svoje výkony v dueloch proti Švédsku, Fínsku a USA sa rozhodne hanbiť nemusia. Len je škoda, že sa im ani v jednom z nich bodovať nepodarilo. So Švédskom prehrali 1:0, s domácim Fínskom 3:4 a včera s USA 2:3.

Casey DeSmith, brankár USA: „Pre naše mužstvo je to skutočne vzrušujúce víťazstvo.“

HEROICKÝ VÝKON SAMUELA HLAVAJA

Slovenskí hokejisti predviedli proti jednému z ašpirantov na celkové prvenstvom bojovný výkon a odmenou im bol bod za prehru 1:2 po nájazdoch. Zverenci Craiga Ramsayho prežili dve kanadské presilovky o dvoch hráčov a jednu päťminútovú presilovky. Hráčov javorových listoch privádzal do zúfalstva brankár Samuel Hlavaj, preto ktorého to bola premiéra na seniorských majstrovstvách sveta. Zneškodnil 42 striel Kanaďanov a na konci duelu bol právom vyhlásený za hráča zápasu na slovenskej strane.

LOTYŠI ŠOKOVALI ČECHOV

Prvých bodov svetovom šampionáte sa dočkali hráči Lotyška, ktorý zdolali Českú republiku 3:4 po predĺžení. Zápas sa pre Lotyšov nezačal dobre, už v 9. minúte poslal Čechov do vedenia Němeček. Na začiatku prostrednej časti hry sa Lotyšom dvoma gólmi podarilo nakloniť misky váh na svoju stranu. Zverenci Kariho Jalonena o niekoľko minút neskôr vyrovnali. V 46. minúte prinavrátil Lotyšom vedenie Cibulskis. Zápas poslal do predlženia v závere duelu Kempný. V predĺžení rozhodol o triumfe Lotyšov Oskars Batna.

Oskars Batna, útočník Lotyšska a autor víťazného gólu: „Nemám slov. Môžete počuť, čo sa stalo, štadión „vybuchol“. Je to úžasný pocit.

SEVERSKÁ BITKA

Severské derby medzi domácim Fínskom a Švédskom napísalo poriadnu drámu. Zápas totiž spoznal víťaza až v lotérii samostatných nájazdov. Stretnutie začali lepšie Švédi, ktorí sa v 38. minúte ujali vedenia gólom Lindberga. Na začiatku tretej tretiny sa domácim podarilo vyrovnať zásluhou Lammikka. Keďže do konca riadnej hracej doby už gól nepadol, nasledovalo predĺženie. V predĺžení gól nepadol a tak prišli na rad samostatné nájazdy, v ktorých rozhodol o výhre troch koruniek Lucas Raymond.

FOTO: IIHF

ZOSTAVA 4. HRACIEHO DŇA: Hlavaj (42 zákrokov) – Cibulskis (1+1), Attard (1+0) – Kubalík (1+1), Dzierkals (1+1), Batna (1+0)

ZDROJ VYJADRENÍ: IIHF.COM