FOTO: Dean Rutz /The Seattle Times

Play-off najlepšej hokejovej ligy sveta ešte stále trvá. Momentálne sme svedkami zápasov štvrťfinále, pričom jedna semifinálová dvojica je už známa. Stretnú sa v nej Carolina Hurricanes a Florida Panthers. O druhej však ešte stále nie je rozhodnuté. Vegas s Edmontonom hrajú vyrovnanú sériu a Seattle si v dnešnom nočnom dueli vynútil siedmy zápas. Kraken ovládli hru proti Dallasu 6:3.

Pavelski vytvoril rekord

Ani vytvorenie rekordu veterána Stars nestačilo Dallasu na výhru. Joe Pavelski zaznamenal ôsmy gól v jednej zápasovej sérii, čím stanovil nový rekord organizácie.

Tridsaťosemročný útočník dokonca vyrovnal Martina St. Louisa (New York Rangers, 2014) a Johnnyho Bucyka (Boston Bruins, 1974) v štatistike za najviac gólov strelených hráčom vo veku 38 a viac vo vyraďovacej časti. Strelil totiž ôsmy gól tak isto ako jeho predchodcovia.

Pavelski strelil vo svojej kariére už 72 gólov v play-off, čo je spolu s Alexandrom Ovechkinom najviac spomedzi stále aktívnych hokejistov.

Najmladší tím NHL je nadšený zo svojich výkonov

Čaká nás siedmy zápas, v ktorom sa môže stať čokoľvek. Sme nadšení z toho, že máme šancu na postup. Nepozeráme sa príliš dopredu, vždy nás zaujíma najbližší zápas, najbližšie striedanie. Dáme do toho všetko a snáď sa stane dobrá vec,” povedal pre nhl.com hráč Kraken Yanni Gourde.

Milujem ako hráči aj realizačný tím pristúpili k tomuto zápasu. Vedeli sme, čo je v hre, každému bolo jasné ako sa má pripraviť, nebolo nutné veľa rozprávať. Od rána sme cítili, že všetko ide správnym smerom. Boli sme koncentrovaní, ale zároveň uvoľnení,” povedal tréner Seattlu Dave Hakstol.

Rozhodujúci zápas číslo sedem je na programe v Dallase v utorok o 2:00 v noci stredoeurópskeho času.